UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Rycerskie czyny i cnoty Jana III Sobieskiego znane były w całej Europie. Wizerunek Sobieskiego stał się podobnie rozpoznawalny, jak portrety papieża, cesarza czy króla Francji. Głównymi bohaterkami tej książki są graficzne tezy dedykowane Janowi III. Autorzy wielkoformatowych rycin akademickich połączyli wątki propagandy wizualnej z okresu przed- i powiedeńskiego z erudycyjną argumentacją naukową.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Ambasador Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami

Dyrektor Magdalena Całka odbiera wyróżnienie..jpg

Z prawdziwą radością i wzruszeniem pragniemy poinformować, że podczas I Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie otrzymało tytuł Ambasadora Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami.

Wyróżnienie to ma dla nas wyjątkowe znaczenie, ponieważ zostało przyznane przez środowisko niezwykle wymagające i jednocześnie najbardziej kompetentne do oceny działań na rzecz dostępności – przez osoby z niepełnosprawnościami oraz organizacje pozarządowe.

Bardzo dziękujemy za dostrzeżenie i docenienie naszej pracy oraz za potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. Taki efekt był możliwy dzięki zaangażowaniu i pasji pracowników oraz dzięki konstruktywnym konsultacjom ze środowiskiem, za co w tym miejscu wszystkim serdecznie dziękujemy.

Ambasadorzy Konwencji, wśród nich tylko jedna instytucja kultury - Muzeum Pałacu w Wilanowie..jpg

Czujemy się wyróżnieni, docenieni i zmotywowani do dalszych działań. Chcemy nadal z zaangażowaniem poszukiwać nowych rozwiązań i sposobów udostępniania niezwykłego bogactwa kulturowego, którego opiekunem jesteśmy. Pragniemy przybliżać wszystkim zainteresowanym świat zachowany w dziełach, opowieściach, życiorysach, murach czy też ogrodach naszego muzeum.

Mamy nadzieję, że będzie jeszcze ciekawiej i jeszcze bardziej dostępnie, i że wszyscy zainteresowani będą mogli cieszyć się tym miejscem i uczestniczyć w działaniach  oferowanych przez muzeum.

 

WIĘCEJ NA TEMAT KONGRESU

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
baner_pois_ogrod_wloski.jpg

Dostępność Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Dążymy do uniwersalnego kształtowania oferty kulturalno-edukacyjnej, aby każde z wydarzeń odpowiadało potrzebom naszych gości, w tym również gości z niepełnosprawnościami.

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor.jpg

Program Kultura Dostępna (artykuł)

Zapraszamy na spotkania ze sztuką i historią, które stanowią znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a w dodatku są bezpłatne. Po raz kolejny Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.

portret_marysienki_z_dziecmi.jpg

Portret Marii Kazimiery z dziećmi – audiodeskrypcja (artykuł)

„Portret królowej Marii Kazimiery z dziećmi”Obraz autorstwa Jerzego Eleutera Szymonowicza-Siemiginowskiego zatytułowany „Portret królowej Marii Kazimiery z dziećmi”, wykonany ok. 1684 …