UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Bajeczkowo i filmowo na saksofonach i klarnetach | Filharmonia dla dzieci | 23 lutego

aktualność

Filharmonia dla dzieci.jpg

Zapraszamy na rodzinny koncert muzyki z filmów i bajek dla dzieci, takich jak Pocahontas, Alladyn, 101 Dalmatyńczyków, Piękna i Bestia, Król Lew, Świnka Peppa, Smerfy, Star Wars, a nawet Koziołek Matołek. Pomiędzy znane dzieciom utwory wpleciemy muzykę Jana Sebastiana Bacha, by osłuchiwać z nią najmłodszych i ukazywać jej piękno. Poznamy niezwykle rzadko spotykane instrumenty: klarnet piccolo i klarnet basowy, ale także cztery saksofony. Na koncert przyjedzie również piękny 140-letni fortepian.

W filharmonii dla dzieci muzyka jest na wyciągnięcie rączek – dzieci siedzą na poduszkach najbliżej, jak się da. Dla starszaków i rodziców będą też oczywiście krzesełka. Po koncertach wszyscy podchodzą, zaglądają, dotykają, a odważni nawet próbują grać. Wszyscy otrzymają  książeczki koncertowe z zagadkami, ciekawostkami i kolorowankami. Koncerty pełne zabaw wprowadzają dzieci w magiczny muzyczny świat.

Koncerty z cyklu „Filharmonia dla dzieci” stworzyła Anna Szarek – wiolonczelistka, dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego, wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, pedagog z pasją.

________________________________________________________________

Wystąpią:

Sławomir Heinrychowski – klarnecista i saksofonista solista opery poznańskiej

Albert Gut – saksofonista z „The Voice of Poland”, członek wielu big-bandów, pedagog

Marta Plasota – absolwentka klasy fortepianu Akademii Muzycznej w Katowicach

Koncerty poprowadzi Anna Szarek.

________________________________________________________________ 

Miejsce: Oranżeria Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Terminy: 23 lutego 2019 r. (sobota), godz. 12.00 i 14.00

Bilety: 25 zł od osoby (dzieci do 1. r.ż. wstęp bezpłatny)

Zamówienia i informacje: bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl, tel. 737 169 961
Bezpośrednio przed koncertem nie będzie prowadzona sprzedaż biletów.

Bilety na koncert upoważniają do wstępu do ogrodów Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Więcej na: www.FilharmoniaDlaDzieci.pl


Podziel się:
Wykop Facebook
KOS_Muzyczny_Ogrod_Marzen_Marcin_Mastykarz_1.jpg

Muzyczny Ogród Marzeń (artykuł)

Muzyczny Ogród Marzeń to zupełnie nowa instalacja zlokalizowana na tarasie dolnym barokowego ogrodu! Świetlno-muzyczne pokazy odbywające się na tarasie dolnym ogrodu barokowego będzie można obejrzeć z wysokości tarasu górnego, co da niesamowity efekt!

Pompownia wśród drzew. Ilustracja Greta Samuel.jpg

Przyrodnicze warsztaty dla rodzin | 10 marca (aktualność)

Zapraszamy na tematyczne warsztaty przyrodniczo-plastyczne w zabytkowym budynku dawnej Pompowni! Podczas spotkań poznacie ciekawostki dotyczące roślin i zwierząt żyjących w królewskich ogrodach, obejrzycie interesujące przyrodnicze eksponaty oraz spróbujecie swoich sił w pracach plastycznych i manualnych.

56_druk4.jpg

Drukarnia Królewska | pokazy w pałacu | czwartki, soboty i niedziele (aktualność)

Zapraszamy do odwiedzin w XVII-wiecznej pracowni drukarskiej, w której można ułożyć własny tekst i wydrukować go na prawdziwej prasie drukarskiej! Zachęcamy do rozmowy z drukarzem Jego Królewskiej Mości, który opowie, co takiego drukuje dla króla. Zapraszamy do podziemi pałacu.

Dni_Wilanowa_haft.JPG

Dziecięce Atelier | warsztaty haftu | 23 lutego (aktualność)

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy znakomicie się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły. Zapraszamy zatem małych artystów na przygodę, dzięki której poznają przyjemność okiełznania nitkowego chaosu i malowania nie pędzlem, lecz… igłą.