UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Oddolne inicjatywy sprawiły, że wychowanie kolejnych pokoleń społeczeństwa Rzeczypospolitej ewoluowało, aż wreszcie doprowadziło w wieku XVIII do nowego podejścia do edukacji i nowego sposobu jej realizacji.Budowa drogi pożarowej

Park Południowy, fot. W. Holnicki.jpg

Drodzy Goście,

na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie trwają prace związane z budową drogi pożarowej. W związku z tym na terenie parku występują utrudnienia. Prosimy o ostrożność i niewchodzenie na teren budowy.

Informacje praktyczne:

  1. Dojście do Ogrodu Różanego jest obecnie możliwe jedynie przez pergolę południowąpo schodach. W związku z tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich i z wózkami dziecięcymi zapraszamy do wychodzenia główną bramą wejściową do parku.
  2. Wyjście z parku południowego jest możliwe przez taras dolny i dalej przez taras górny i Ogród Różany lub przez główną bramą wejściową do parku. Niemożliwe jest bezpośrednie przejście z parku południowego do Ogrodu Różanego.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

plan utrudnień związanych z budową drogi pożarowej

Pierwszy etap prac obejmuje przestrzeń od ogrodzenia przy ul. Stanisława Kostki Potockiego przez teren Muzeum Plakatu, wzdłuż istniejącej drogi asfaltowej w parku południowym do muru oporowego na wysokości tarasu górnego. Jego zakończenie planowane jest na koniec 2019 r.

Drugi etap prac rozpocznie się w drugiej połowie marca 2020 r. i będzie obejmował fragment tarasu dolnego.

Prace będą trwały do grudnia 2020 r.

Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności w pobliżu miejsc objętych pracami.


październik 2019 r.

Podziel się:
Wykop Facebook
2019-10-21
Ogród włoski na tarasie górnym, fot. W. Holnicki.jpg

Historia parku (artykuł)

W czasach Jana III równolegle do budowy wilanowskiego pałacu trwało zakładanie pięknych ogrodów, folwarku wraz z budynkami gospodarczymi oraz zwierzyńca.

7. Ogród barokowy na tarasie górnym.jpg

Co można zobaczyć w parku (artykuł)

Od powstania królewskiej rezydencji w Wilanowie przywiązywano dużą wagę do wyglądu jej otoczenia. Choć kształtowano ją zawsze zgodnie z obowiązującą...

sypialnia_krolowej_baner.jpg

Co można zobaczyć w pałacu (artykuł)

Kiedy w 1676 roku Jan Sobieski przyjął godność królewską i jako Jan III zasiadł na tronie, siedzibą jego dworu stał …