UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.

Działo się w projekcie EOG

Projekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie”, realizowany w latach 2014–2016, obfitował w wydarzenia i działania naukowe. Zapraszamy do zapoznania się z historią projektu!

eea grants logoProjekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” realizowany był dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego


Wokół żywiołów wilanowskiej przyrody – konferencja

aktualność

Jesień w ogrodach wilanowskich, fot. J. Dobrzańska18.JPG

Zrekonstruowaliśmy XVII-wieczny ogród warzywny króla Jana III. Zajrzeliśmy pod wodę, aby poznać żyjące tam organizmy. Monitorowaliśmy niebo, przyglądając się ptakom odwiedzającym park wilanowski. Przeprowadziliśmy analizę ekonomiczną, dzięki której wiemy, ile wymiernego pożytku czerpiemy z kontaktów z naturą. Wspólnie z gośćmi muzeum odbyliśmy wiele spacerów i warsztatów przyrodniczych. O efektach prac debatowaliśmy z mieszkańcami Warszawy troszczącymi się o otaczającą ich przyrodę. Badaliśmy, analizowaliśmy i edukowaliśmy.

Tym wszystkim zajmowaliśmy się przez ostatnie dwa lata w projekcie „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” realizowanym w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Wszystkie działania oraz wyniki badań naukowych omawialiśmy podczas konferencji „Wokół żywiołów wilanowskiej przyrody”, która odbywała się w dniach 26–27 listopada 2015 r. w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Pełną, obszerną relację z konferencji z omówieniem poszczególnych wystąpień można pobrać poniżej w pliku PDF.

 

eea grants logoKonferencja „Bioróżnorodność. Wokół żywiołów wilanowskiej przyrody” organizowana była w ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Podziel się:
Wykop Facebook
9. Morysinskie mokradlo.JPG

Projekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” – filmy (film)

Celem tego projektu było przekazanie społeczeństwu wiedzy na temat różnorodności biologicznej ekosystemu w granicach historycznej rezydencji wilanowskiej i – co …

Fragment malowidła naściennego w Sali Uczt po konserwacji, fot. W. Holnicki.jpg

Projekt POIiŚ: Rewitalizacja i digitalizacja jedynej w Polsce barokowej rezydencji królewskiej w Wilanowie, 2014–2015 (artykuł)

Od października 2014 r. do września 2015 r. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zrealizowało kolejny projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: „Rewitalizacja i digitalizacja jedynej w Polsce barokowej rezydencji królewskiej w Wilanowie”. Zakres projektu objął aż 26 działań, a jego wartość wyniosła blisko 19 mln zł.

1_euflag.gif

O funduszach pomocowych (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie skutecznie pozyskuje i wykorzystuje dotacje z tzw. środków europejskich, dzięki którym może lepiej zabezpieczać i udostępniać bezcenne dobra kultury zgromadzone w rezydencji wilanowskiej w ciągu kilkuset lat jej istnienia.

kariatyda_fasada_palacu_strona_krolowej.JPG

Słonecznik. Motywy roślinne na elewacjach pałacu wilanowskiego. (artykuł, Silva Rerum)

W Metamorfozach Owidiusz opisuje tajemne schadzki boga Apollina (utożsamianego z Heliosem) z piękną Leukotoe. Zazdrosna Klytia (poprzednia kochanka boga) doniosła …

40_16.jpg

Elewacje (artykuł)

W lecie 2003 rozpoczęły się szeroko zakrojone prace konserwatorsko – restauratorskie, poprzedzone badaniami przy elewacjach pałacowych. Działania te zaczęto od …