UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Prezentacja wilanowskiej kolekcji dzieł dyrektora Akademii drezdeńskiej i nadwornego malarza dwóch polskich królów z dynastii Wettynów, Louis’a de Silvestre’a. Wieloletnia opiekunka zbioru malarstwa Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Krystyna Gutowska – Dudek, prezentuje formację artystyczną malarza, początki jego działalności i karierę.Tekst ilustrowany jest reprodukcjami obrazów Silvestre’a pochodzącymi również z innych kolekcji.Klub Koronki Klockowej

Koronka klockowa, fot. Elzbieta Filipowicz.jpg

Koronka klockowa – królowa wszystkich koronek, przez wieki panowała na dworach królewskich w całej Europie. Nieustannie zmieniająca się moda była bodźcem do jednoczesnego powstawania nowych wzorów i dekoracji koronkowych. Wspaniałe kryzy, miękko układające się angażanty, żaboty oraz wszelkiego rodzaju falbanki zawsze podkreślały bogactwo i przepych.

W klubie spotykają się osoby zafascynowane wykonywaniem  koronki klockowej, aby pod okiem specjalisty rozwijać swoją pasję. W trakcie spotkań uczestnicy mają możliwość pogłębiania praktycznych umiejętności, poznania historycznych podstaw tego rękodzieła, a także podjęcia próby zrekonstruowania wzorów historycznych. To także świetna okazja do dzielenia się doświadczeniami i pomysłami, do czerpania wiedzy od siebie nawzajem.

***

Terminy spotkań: zazwyczaj w drugą sobotę miesiąca.

Koszt: 20 zł/spotkanie (możliwość płatności w kasie lub poprzez system płatności online).

Miejsce: Stary Browar – Wilanowskie Atelier (ul. Stanisława Kostki Potockiego 11).

***

Zachęcamy też do zapoznania się z historią koronki klockowej.

***

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenie chęci uczestniczenia w spotkaniach: 

m: klubkoronki@muzeum-wilanow.pl

t: 22 544 28 38

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Klub Haftu 2.JPG

Kursy haftu (aktualność)

Spowolnijmy bieg czasu i zanurzmy się w tradycję. W ramach Wilanowskiego Atelier ożywiamy dawną, wspaniałą sztukę haftu. Zapraszamy na warsztaty dla początkujących i zaawansowanych, podczas których w pałacu króla Jana III ożywa na nowo zanikająca sztuka czarowania igłą i nitką.

Dni_Wilanowa_haft.JPG

Dziecięce Atelier | warsztaty haftu | 28 września (aktualność)

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy znakomicie się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły. Zapraszamy zatem małych artystów na przygodę, dzięki której poznają przyjemność okiełznania nitkowego chaosu i malowania nie pędzlem, lecz… igłą.

haft3.jpg

Klub Haftu (aktualność)

Niteczka do niteczki, cierpliwość, wnikliwość, ciekawość dotycząca estetyki i historii, wspólny czas poświęcony na ulubioną, odprężającą, wspierającą koncentrację czynność – zapraszamy do Klubu Haftu!