nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy


Klub Przewodnika – najbliższe spotkania

aktualność

konserwacja_gabinet_chinski_13_snycerka.jpg

Spotkania Klubu Przewodnika:

2 i 16 września 2014 r., godz. 12 – Spotkanie w pracowni malarstwa

4 i 18 listopada 2014 r., godz. 12 –  Spotkanie w pracowni drewna

Podczas spotkań będzie można przyjrzeć się pracy konserwatorów oraz odwiedzić zwykle niedostępne dla gości miejsca, w których pracują muzealni specjaliści.

Spotykamy się o godz. 12 przy kasie muzeum.

 

31_konserwacja_podobrazie_drewniane_KD

Klub Przewodnika to program edukacyjny skierowany do przewodników rekomendowanych przez Muzeum Pałac w Wilanowie, a także pozostałych przewodników miejskich i terenowych zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy o historii i kolekcjach pałacu wilanowskiego.

Klub ma na celu integrację tej grupy zawodowej z muzeum i umożliwienie jej podnoszenia kompetencji merytorycznych o wiedzę trudno dostępną bądź niedostępną w literaturze popularnonaukowej.

Spotkania w ramach Klubu Przewodnika będą dla przewodników miejskich okazją do wymiany doświadczeń zawodowych, dyskusji o sztuce i historii, a przede wszystkim do poznania aktualnego stanu badań nad pałacem wilanowskim i koncepcji rozwoju muzeum.

Wytyczne organizacyjne:

  • Organizatorem Klubu Przewodnika jest Dział Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie.
  • Udział w spotkaniach klubowych wymaga zakupu biletu edulacyjnego (10 zł).
  • Do uczestnictwa w spotkaniach klubowych upoważnia ważna legitymacja przewodnicka.
  • Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie mejlowe na adres: przewodnicy@muzeum-wilanow.pl.
  •  Grupa może liczyć do 25 osób na każdym spotkaniu. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Informacji na temat Klubu Przewodnika udziela:
Katarzyna Hawryluk
e-mail: przewodnicy@muzeum-wilanow.pl

Podziel się:
Wykop Facebook Twitter
kamionka_wystawa_wokol_kawy_herbaty_czekolady.jpg

Wystawa „Wokół herbaty, kawy i czekolady” (artykuł)

Zapraszamy do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na wystawę „Wokół herbaty, kawy i czekolady”. Prezentujemy wilanowską kolekcję ceramiki – niezwykle cenne i rzadkie przedmioty z czerwonej i czarnej kamionki. Wystawie towarzyszy starannie opracowany, bogato ilustrowany katalog. Wystawa na pierwszym piętrze pałacu wilanowskiego, wstęp w cenie biletu do pałacu.

obóz_5.jpg

Czym jest obóz króla? (aktualność)

Od początku maja na przedpolu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie można zwiedzać obóz wojenny króla Jana III. Wilanowska rekonstrukcja jest bezpośrednim nawiązaniem do obozu wojennego spod Wiednia, który stanął pod miastem w 1683 roku. Każdy, kto odwiedzi obóz, będzie mógł poznać królewskiego mincerza i nadwornego drukarza, przy pracy będzie można też podejrzeć kowala. O sarmackiej codzienności i uzbrojeniu ciekawie opowie XVII-wieczny szlachcic, a o przysmakach z epoki Sobieskiego – nadworny kucharz. W namiocie, z którego dobiega aromat świeżo palonej kawy, czeka na odwiedzających Jerzy Franciszek Kulczycki, a wraz z nim pracują nadworni zielarz i barwiarz. W centralnym miejscu obozu usytuowany jest namiot monarchy, a w nim na swoich poddanych czeka sam król Jan III.

Pogoń na elewacji pałacu.jpg

Krótki film o Muzeum (film)

Czego nie wiesz, a co powinieneś wiedzieć o muzeum i ludziach, którzy w nim pracują.

jan_iii_sobieski_baner.jpg

Historia pałacu: budowa, wystrój i znaczenia symboliczne, ogród (artykuł)

Restauracja wnętrz Muzeum - filmy (cz.2) Produkcja filmu współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej ZPORR …

wprowadzenie_jencow_tureckich_do_wilanowa_plaskorzezba_fasada_palac.jpg

Poznaj pałac! – spacery tematyczne dla grup dorosłych (artykuł)

Rezydencja wilanowska wraz z otaczającym ją ogrodem należą dziś do najcenniejszych pomników polskiej kultury. Aby umożliwić bliższe zapoznanie się z …