UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Konferencja „Edukacja w nowych muzeach i instytucjach kultury. Oczekiwania, realia, perspektywy” | 18-19 czerwca

Zapraszamy serdecznie na Doroczną Konferencję Forum Edukatorów Muzealnych „Edukacja w nowych muzeach i instytucjach kultury. Oczekiwania, realia, perspektywy”.

18 – 19 czerwca 2018, Brama Poznania ICHOT, Centrum Interpretacji Dziedzictwa, ul. Gdańska 2, Poznań

Więcej informacji: http://edukacjamuzealna.pl/news/program-dorocznej-konferencji-forum-edukatorow-muzealnych-edukacja-w-nowych-muzeach-i-instytucjach-kultury/

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji:

Logotypy organizatorów

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
57_06.sieniawska-wil.1166.jpg

Rola dworów magnackich w edukacji dziewcząt na przełomie XVII i XVIII wieku (artykuł, Silva Rerum)

Kształcenie dziewcząt w epoce staropolskiej stanowi jeden z istotnych problemów badawczych w naszej historiografii, który jak dotąd nie został zadawalająco …

Muzeum w przestrzeni społecznej (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

sowa.jpg

Czytanie obrazów | projekt międzymuzealny (artykuł)

Kultura staje się coraz bardziej dostępna Fundacja Kultury bez Barier, partner Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w zakresie udostępniania kultury i sztuki, we współpracy z wieloma muzeami zorganizowała międzymuzealny projekt zatytułowany „Czytanie obrazów”. Powstała strona www.czytanieobrazow.pl, gdzie znalazły się materiały, które pomagają osobom z różnymi niepełnosprawnościami poznać najciekawsze dzieła sztuki. Obecnie na stronie udostępnionych jest prawie 150 obiektów z 18 muzeów i galerii.