UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Królewska Akademia Sztuki | cykl warsztatów dla młodzieży | 29 września

aktualność

Królewska Akademia Sztuki, fot. M. Ziemińska.JPG

Czujesz, że masz talent i potrzebę artystycznego wyrażenia siebie? Sprawdź to, rozwiń swoje zdolności, wstąp do Królewskiej Akademii Sztuki!

Kurs składa się z sześciu warsztatów, podczas których odkryjemy różnice w odcieniach barw ciepłych i zimnych, znajdziemy sposób odwzorowania właściwych proporcji – ciała, przedmiotu, krajobrazu, podejmiemy próbę zmierzenia się z portretem i poszukamy sposobu na odwzorowanie cech portretowanej osoby Zajęcia poprowadzi Urszula Armada, artystka czerpiąca inspiracje z przyrody, zajmująca się malarstwem, grafiką, tworząca obrazy również z… filcu.

________________________________________________________________________________

TERMINY8, 15, 22, 29 września, godz. 10–12.

ZBIÓRKA: przy kasie muzeum.

KOSZT: 10 zł za każde zajęcia (opiekunowie również)

Bilety można nabyć w kasie przed zajęciami oraz online. Liczba miejsc ograniczona.

Muzeum zapewnia wszystkie materiały malarskie.

________________________________________________________________________________

Program:

(kolejność zajęć może ulec zmianie)

Putto ze sfinksem,rzeźba z warsztatu J.Ch. Redlera, ok. 1745, fot. W. Holnicki.jpg

19 maja: „Ogrodowe rzeźby, czyli gra w światło i cień” – czy jedna i ta sama rzeźba może wyglądać zarazem tajemniczo i groźnie? Ależ tak! Wszystko zależy od oświetlenia. Zmierzmy się zatem ze sztuką budowania światłocienia.

24 czerwca: „Ogród Różany” – nikt nie odmówi różom wdzięku i powabu. Czy lepiej będą wyglądały w zimnej, czy ciepłej gamie kolorystycznej?

8 września: „Pejzaż odbity w wodzie” – pastelowy krajobraz sam w sobie jest nie lada wyzwaniem, a jeśli jeszcze spróbujemy namalować jego odbicie w wodzie … stopień trudności rośnie!

15 września: „Modele z transparentnego pawilonu, czyli studium postaci ludzkiej” – proporcje, proporcje i jeszcze raz proporcje, to w nich zawiera się szlachetność i klasyczne piękno, a może nie? Sprawdzimy to, stosując m.in. kanon Polikleta.

22 września: „Ogród Różany cz.2” – zachwyćmy się raz jeszcze i przekonajmy, w jakiej gamie kolorystycznej najlepiej prezentują się różane piękności.

29 września: „Portret, czyli jak narysować twarz mości pana Jana” – staropolska sztuka portretowa była dość szczególna – niekiedy większą wagę przywiązywano do oddania detali i bogactwa strojów niż rysów portretowanego. Zostawiła jednak po sobie również dzieła wybitne, ukazujące głębię psychologiczną modela. Zacznijmy jednak od podstaw – czy twarz jest idealnie symetryczna? W czym wyraża się indywidualizm rysów twarzy?

Podziel się:
Wykop Facebook
Królewska Akademia Sztuki korekta (2).JPG

Królewska Akademia Sztuki 2012-2017 | galeria zdjęć (album zdjęć)

Królewska Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu w Wilanowie to kursy malarstwa i rysunku dedykowane wszystkim, którzy chcą nauczyć się rysować …

57_michał anioł palloni, zaślubiny psyche, freski w galerii południowej pałacu wilanowskiego..jpg

Sztuka króla, król sztuki (film)

Wykształcony, obyty w świecie i władający obcymi językami król Jan III był znawcą wojennego rzemiosła, ale też sztuk pięknych i wszelkich nauk. Zasłynął jako mecenas wybitnych malarzy, należał do pierwszego towarzystwa geograficznego na świecie i pisał listy, w których opisywał świat i pięknie wyrażał miłość.

studia_wilanowskie_logotyp.png

Jan III Sobieski i jego mecenat artystyczny (artykuł, „Studia Wilanowskie”)

Studia Wilanowskie, 1977 r. T. I W powszechnej świadomości społeczeństwa imię Jana III Sobieskiego związało się głównie z jego działalnością na …