UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Patrząc na zdjęcia Tomka Sikory w naszym nowym albumie, mamy wrażenie, że uczestniczymy w niezwykłej historii: raz jest to wiktoriańska powieść grozy, fotoreportaż, pejzaż, a kiedy indziej emocjonalny pamiętnik młodej damy. Tomek Sikora dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości uczy jak szukać tego czego nie widać.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Migane spotkania muzealne

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza grupy szkolne ze wszystkich typów szkół i w każdym wieku do udziału w lekcjach muzealnych. Lekcje muzealne to fantastyczna alternatywa tradycyjnego zwiedzania, przystosowana merytorycznie i metodycznie do poziomu i potrzeb grup szkolnych.

Zachęcamy do łączenia lekcji muzealnych z niezwykle atrakcyjnymi warsztatami historycznymi i lekcjami przyrodniczymi. Szeroka i dobrze przemyślana oferta edukacyjna Muzeum Pałacu w Wilanowie pozwala zaplanować ciekawy i urozmaicony dzień w letniej rezydencji króla Jana III.
Lekcje muzealne w Wilanowie to sztuka, historia, kultura, natura i tradycja.
Zaplanuj wizytę w Wilanowie zgodnie z własnymi preferencjami!

LEKCJE MUZEALNE
Zajęcia prowadzimy na wybranych częściach ekspozycji stałej w pałacu albo w parku – zależnie od tematu lekcji. Lekcje muzealne są świetną i rekomendowaną alternatywą dla zwiedzania dla grup szkolnych w każdym wieku, podczas których poznajemy pałac pod wybranym kątem.
Do wyboru są lekcje o tematyce historycznej oraz przyrodniczej.

WARSZTATY
Służą pogłębieniu wiedzy w zakresie wybranego tematu. Odbywają się one w sposób stacjonarny (w wybranej sali, w namiocie edukacyjnym rozstawionym w parku lub w sali edukacyjnej w Wozowni). Zależnie od tematu warsztaty mogą też być prowadzone na ekspozycji muzealnej. Do wyboru są warsztaty o tematyce historyczne zne oraz przyrodniczej.

Na życzenie wszystkie zajęcia będą tłumaczone na PJM lub System Językowo-Migowy oraz są dostępne dla osób czytających z ust.

Zajęcia dla określonej grupy wiekowej można wybrać z listy na tej stronie.

Tam również można znaleźć wiele informacji o tym, jak przygotować się do zajęć, czym kierować się przy wyborze tematu lekcji, jak zamówić lekcję. Można tam też zapoznać się z wykorzystywanymi w czasie lekcji materiałami oraz pobrać scenariusze lekcji do realizacji w szkole.

Informacje o pełnej ofercie dla osób z niepełnosprawnością słuchu:
Marta Walewska
e-mail: mwalewska@muzeum-wilanow.pl

Serdecznie zapraszamy!

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
PJM.JPG

Najczęściej zadawane pytania – sprawy organizacyjne PJM (artykuł)

1. Gdzie są toalety? Czy są toalety dla niepełnosprawnych? Toalety są w parku, zaraz za Oranżerią trzeba skręcić w lewo, są …

PJM.JPG

Najczęściej zadawane pytania – sprawy merytoryczne PJM (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Często dostajemy pytania związane z wilanowską rezydencją. Słyszymy je na dziedzińcu, czytamy w mejlach czy na profilu muzeum na Facebooku. …