nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

Zbiór przepisów Stanisława Czernieckiego wydany w 1682 r. pod tytułem Compendium ferculorum uważany jest za pierwszą polską książkę kucharską. To książka o tym, jak pobudzać smak i wyobraźnię, jak zaskakiwać biesiadników, czarować ich wyglądem i sposobem wydania potraw. Czyta się ze smakiem!


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Modernizujemy muzeum, dbamy o bezpieczeństwo

aktualność

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie cieszy się wśród zwiedzających coraz większym zainteresowaniem, co obserwujemy, odnotowując co roku wyższy poziom frekwencji i sprzedanych biletów. Mając na celu poprawę warunków bezpieczeństwa fizycznego oraz organizacji ruchu publiczności w części zabytkowej muzeum, w 2014 r zrealizowaliśmy projekt pt. „System kontroli dostępu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie”. W wyznaczonych miejscach muzeum zostały zainstalowane bramki obrotowe i uchylne oraz elementy rozszerzające dotychczasowy zakres nadzoru wizyjnego.

Dzięki realizacji projektu podnosimy poziom bezpieczeństwa muzealiów, standard obsługi zwiedzających, a także umożliwiamy gościom dostęp do strefy recepcyjnej (księgarnia z pamiątkami muzealnymi, toalety) bez konieczności kupowania biletu do muzeum.  

Realizację projektu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo MKiDN

Podziel się:
Wykop Facebook
baner_pois_ogrod_wloski.jpg

Dostępność Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Dążymy do uniwersalnego kształtowania oferty kulturalno-edukacyjnej, aby każde z wydarzeń odpowiadało potrzebom naszych gości, w tym również gości z niepełnosprawnościami.

Pałac w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Ceny biletów i godziny otwarcia (artykuł)

Pałac, wystawy stałe i ekspozycje czasowe są zamknięte dla zwiedzających w następujące dni: od 17 grudnia 2016 do 13 stycznia 2017, Wielki Piątek, Wielka Sobota, Niedziela Wielkanocna, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 listopada, od 16 do 31 grudnia 2017.

mapa_do_sieci_160401.jpg

Zorientuj się – najważniejsze miejsca i zasięg wi-fi (artykuł)

Gdzie kupić bilet, gdzie wypić kawę, gdzie złapać wi-fi... na te i inne pytania dotyczące lokalizacji ważnych punktów na terenie wilanowskiej rezydencji odpowiedzą prezentowane mapki.