UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy


Poszukujemy materiałów archiwalnych o Wilanowie i Morysinie

36_ikon-0518.jpg

Bardzo często w rodzinnych archiwach przechowywane są przepiękne zdjęcia upamiętniające rodzinne wizyty w Wilanowie. Tak jak i dziś, nasi dziadkowie również lubili fotografować się na tle pałacu lub malowniczych okolic parku. Dla naszego Muzeum zdjęcia te mogą stanowić niezwykle cenne materiały historyczne, dokumentujące dawny wygląd pałacu i parku, który z taką pieczołowitością staramy się przywrócić do dawnej świetności.

Szczególnie interesują nas prywatne fotografie ukazujące wygląd zarówno wilanowskiego założenia pałacowo-parkowego, jak również okolice Morysina, stanowiącego malownicze przedłużenie Wilanowa.

Chętnych do podzielenia się z nami swoimi cennymi zbiorami zapraszamy do Działu Dokumentacji, gdzie oferujemy możliwość zeskanowania materiałów na miejscu lub ewentualnie możliwość ich odkupienia, jeżeli chcieliby Państwo, by Wasze zdjęcia stały się prawdziwymi muzealiami, przechowywanymi dla następnych pokoleń w możliwie najlepszych warunkach.

Oprócz zdjęć, jesteśmy również zainteresowani przedwojennymi pocztówkami, rycinami lub innymi dokumentami związanymi z dawną rezydencją Jana III Sobieskiego.

Jeśli to możliwe, prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu spotkania, abyśmy mogli poświęcić Państwu jak najwięcej czasu i uwagi. Zainteresowanych prosimy o kontakt z naszymi pracownikami:

Magdaleną Kulpą oraz Ewą Mostowicz pod adresem:
e-mail: dokumentacja@muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 27 66

Powrót

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
galeria_polnocna_dawne_zdjecie.jpg

Wnętrza rezydencji wilanowskiej w XIX wieku (e-learning)

W pałacu w Wilanowie pamięć po królewskiej rodzinie Sobieskich łączyła się z pasjami i upodobaniami kolejnych właścicieli z rodów Czartoryskich, …

studia_wilanowskie_logotyp.png

Ikonografia wilanowskich wnętrz muzealnych w XIX wieku (artykuł, „Studia Wilanowskie”)

Studia Wilanowskie, 1980 r. T. VI Żywe zainteresowanie Wilanowem, towarzyszące mu od początku budowy pałacu aż do chwili obecnej, znalazło swoje …

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …