UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

W muzeach, antykwariatach, na targach staroci, a nawet w domowych szufladach często znajdujemy dziwne przedmioty, których przeznaczenia nie jesteśmy w stanie odgadnąć. To dawne sztućce: sierpy do cytryn, specjalne nożyki do pomarańczy, „łyżkowidelce” do żółwi, szczypce do szparagów, widelczyki do sardynek, łyżki dla wąsaczy i wiele, wiele innych.Ogród różany

ogrod_rozany_po rewitalizacji_fot.W.Holnicki.jpg

Ogród różany znajdujący się przy południowym skrzydle pałacu powstał w latach 1855–1856 na polecenie Augusta i Aleksandry Potockich, ówczesnych właścicieli rezydencji w Wilanowie.

Jest to ogród włoski w typie giardino segreto (wł. ogród tajemny) – miało to być miejsce przeznaczone do kameralnego wypoczynku właścicieli pałacu, dlatego zlokalizowano je w zacisznym zakątku wilanowskiej rezydencji.

Powierzchnia: 2475 mkw.
Maksymalna liczba osób: 150

Co można zorganizować w tej przestrzeni?

Ogród różany ozdobiony 5 tys. róż rabatowych w licznych odmianach jest idealnym miejscem na wszelkiego rodzaju spotkania plenerowe: firmowy piknik czy event promocyjny.

W bezpośrednim sąsiedztwie ogrodu znajduje się też taras górny, na którym można zorganizować duże wydarzenia plenerowe.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
pałac_dzień_oferta_przycięty.jpg

Wynajem przestrzeni (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Oferujemy Państwu możliwość wynajęcia wilanowskich wnętrz pałacowych i ogrodów. Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że jest to idealne miejsce do organizacji prestiżowych spotkań oraz ważnych wydarzeń, takich jak: konferencje, szkolenia, gale, koncerty, spotkania biznesowe, imprezy firmowe czy uroczyste kolacje. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

ogrody1.jpg

Ogród króla (film)

To jedna z najbardziej niezwykłych twarzy króla, którego znamy przede wszystkim jako zwycięzcę spod Wiednia. Tymczasem Jan III był dobrym gospodarzem, interesował się rolnictwem i ogrodnictwem. Wiemy, że sprowadzał do Wilanowa szczepki rzadkich roślin, w tym cytrusów, a może nawet sam sadził drzewa w wilanowskim parku. Zobaczmy, co rosło w Wilanowie pod jego okiem.

44_ogród wilanowski jana iii.jpg

Ogród wilanowski Jana III (artykuł, Silva Rerum)

Zespół pałacowo-ogrodowy w Wilanowie króla Jana III, uformowany w latach 1677–1694 według francuskiego typu założenia rezydencjonalnego entre cour et jardin, …

44_rosa centifolia -róza stulistna.jpg

Zapach róż, czyli odór (artykuł, Silva Rerum)

W ogrodzie wilanowskim za czasów Jana Sobieskiego musiało być dużo pięknych róż, co opisał opat świętokrzyski w swoim liście do …