UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

ad_villam_okladka_inwentarz.jpg

Szósty tom serii "Ad villam novam", "Inwentarz Generalny 1696" rozpoczyna serię publikacji dokumentów inwentarzowych opisujących wyposażenie pałacu wilanowskiego od XVII do XIX wieku. Inwentarz spisany po śmierci króla Jana III Sobieskiego stanowi kluczową pozycję dla badaczy tego okresu będąc jedynym i najbardziej kompletnym rejestrem ruchomości króla na terenie stolicy. Przygotowane przez Annę Kwiatkowską opracowanie zawiera odpis dokumentu i komentarz krytyczny.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Podziel się opinią z muzeum! | ankieta dla gości

kaligrafia, kałamarz.jpg

– ankieta internetowa dla uczestników programów edukacyjnych i rekonstrukcyjnych dla gości indywidualnych

Czy uczestniczyli Państwo w tym roku w zajęciach edukacyjnych i rekonstrukcyjnych dla rodzin lub osób dorosłych organizowanych w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie? Jeśli tak, będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami opinią o naszym programie i wypełnienie ankiety.

Ankieta dostępna TUTAJ.

Chcielibyśmy wiedzieć, jak postrzegają Państwo udział w programach muzeum, czego się Państwo dzięki nim dowiedzieli lub nauczyli. Mamy nadzieję, że dzięki informacjom udzielonym przez Państwa będziemy mogli w przyszłości lepiej dopasować propozycje zajęć do potrzeb wilanowskich gości.

Państwa spostrzeżenia będą nam bardzo pomocne!

Z góry dziękujemy za pomoc.

Zespół Działu Edukacji Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
wolontariat.jpg

Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zostać wolontariuszami w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Zobacz pałac, fot. Z. Reszka.jpg

Zobacz pałac i park! | oprowadzanie w cenie biletu (aktualność)

W każdą sobotę i niedzielę zapraszamy gości indywidualnych na godz. 11 i 13 na oprowadzanie po pałacu i parku w Wilanowie!

55_uczta wydana przez jana.jpg

Sarmacki gospodarz i idealny bankiet (artykuł, Silva Rerum)

O biesiadach szlacheckich napisano wiele. Znane są opisy wspaniałych, wystawnych uczt, które niejednokrotnie rujnowały majątek gospodarza. Wyobraźnia XVII, XVIII-wiecznych panów …