© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Rekrutacja na szkolenie trenerów ECHOCAST | zgłoszenia do 6 czerwca

Dołącz do trenerów ECHOCAST Polska!

Szkolenie trenerskie ECHOCAST Polska to propozycja dla tych pracowników instytucji kultury, którzy koordynują pracę i/lub szkolą osoby w zakresie profesjonalnych bezpośrednich kontaktów ze zwiedzającymi, takie jak: edukatorzy, wolontariusze, przewodnicy, kuratorzy, personel dozorujący, wartownicy, kasjerzy.

Podczas szkolenia można zdobyć i przećwiczyć umiejętności trenerskie oraz poznać zaktualizowane materiały szkoleniowe ECHOCAST. To także okazja do znalezienia się w gronie osób, które mają te same wyzwania, co służy wymianie doświadczeń, inspiracji i wzajemnemu uczeniu się.

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

  • masz predyspozycje trenerskie i chcesz stale rozwijać swoje umiejętności zawodowe;
  • występujesz publicznie (np. masz udokumentowane wykłady, referaty na konferencjach, prowadzone szkolenia);
  • pracujesz w muzeum lub innej instytucji kultury minimum rok (na umowę o pracę);
  • w swojej pracy odpowiadasz lub będziesz odpowiadać za szkolenie pracowników, którzy zajmują się bezpośrednimi kontaktami ze zwiedzającymi;
  • jesteś członkiem zespołu zadaniowego w projekcie kulturalnym.

Co daje szkolenie trenerskie ECHOCAST Polska?

Przede wszystkim zapewnia profesjonalne wsparcie osobom, które szkolą lub będą szkolić pracowników muzeów i innych instytucji kultury na co dzień pracujących z publicznością. Szkolenie podzielone jest na dwa moduły: teoretyczny i praktyczny. W pierwszej części zostaną omówione zagadnienia związane z jakością obsługi gościa instytucji kultury, jego potrzeb, oczekiwań i odpowiedzi na nie ze strony instytucji. Drugi moduł ma charakter praktyczny. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z metodologią oraz narzędziami niezbędnymi do efektywnej pracy trenera i prowadzenia szkoleń ECHOCAST. W części praktycznej będą mieli możliwość przećwiczyć swoje umiejętności trenerskie pod superwizją.

Szkolenia ECHOCAST podnoszą świadomość pracowników instytucji kultury, zwracają uwagę na to, jak ważną dla codziennego funkcjonowania muzeum rolę odgrywają pracownicy pierwszego kontaktu. Szkolenia te stanowią doskonałą okazję do uzupełnienia lub poszerzenia wiedzy ogólnej o instytucji, jej misji i celach, co jest niezbędne dla sprawnego jej funkcjonowania. Ułatwiają także wymianę doświadczeń – zrozumienie zasad pracy w poszczególnych działach i na poszczególnych stanowiskach. Dają możliwość wglądu we własne sposoby działania, stosunek do miejsca pracy i gości muzealnych.

Korzyści dla przyszłego trenera ECHOCAST:

  • zdobycie lub uzupełnienie wiedzy metodycznej oraz uzyskanie lub rozwijanie narzędzi niezbędnych do efektywnej pracy trenera,
  • możliwość praktycznego przećwiczenia umiejętności trenerskich pod superwizją,
  • wymiana doświadczeń z innymi działającymi trenerami, instytucjami kultury,
  • uzyskanie profesjonalnego wsparcia,
  • poznanie zaktualizowanych materiałów ECHOCAST,
  • zdobycie certyfikatu upoważniającego do prowadzenia szkoleń „Doskonała obsługa klienta instytucji kultury” i „Różne potrzeby zwiedzających” oraz przystąpienie do programu ECHOCAST Polska w roli trenera.

O szkoleniu

Termin: 22–24 czerwca 2022 r.

Miejsce: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Koszt: 1500 zł brutto (płatne na podstawie faktury wystawionej w pierwszym dniu szkolenia; w cenę wliczone szkolenie, wyżywienie zgodne z programem szkolenia, przerwy kawowe, egzamin oraz materiały szkoleniowe).

Pełen program szkolenia można pobrać w pliku PDF. 

Zgłoszenia

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i do 6 czerwca odeślij na adres echocast@muzeum-wilanow.pl.

O zakwalifikowaniu na szkolenie poinformujemy do 11 czerwca.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem szkolenia.

Więcej o ECHOCAST Polska


Kontakt:
Justyna Dominiak
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
echocast@muzeum-wilanow.pl

  Logo ECHOCAST