Tematy

57_zamosc_rynek_kamienice_ormianskie_ratusz.jpg

Jak mawiał słynny Tytus de Zoo: „w zabytkach nie robi się zbytków, a ze zbytków zabytków”. Te słowa mają szczególną wagę 18 kwietnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Z tej okazji redakcja „Tematu tygodnia” przygotowała zestaw wiadomości związanych z polskimi zabytkami wpisanymi na listę UNESCO. Z należną powagą zapraszamy do lektury.Test kompetencyjny dla przewodników

aktualność

Test kompetencyjny weryfikujący wiedzę o pałacu wilanowskim odbywa się raz na kwartał. Przewodnicy, którzy uzyskają z testu wymaganą liczbę punktów (80 proc. dobrych odpowiedzi), otrzymują rekomendację Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Lista przewodników rekomendowanych Muzeum Pałacu w Wilanowie:

Od 2014 roku testy odbywają się online: za pośrednictwem platformy Edumatic (wymagany komputer z dostępem do internetu). Zgłoszenie chęci przystąpienia do testu prosimy wysyłać na adres: przewodnicy@muzeum-wilanow.pl (od 15 marca). W załączniku proszę umieścić poświadczenie dokonania opłaty za test. W informacji zwrotnej otrzymają Państwo link z hasłem dostępu do testu na platformie Edumatic.

Terminy testów kompetencyjnych w roku 2014 (równoznaczne z udostępnieniem od tego dnia przez tydzień testu na platformie Edumatic):
- 24 marca,
- 21 czerwca,
- 20 września,
- 6 grudnia.

Opłata za test kompetencyjny: 200 zł
Wpłaty można dokonać wyłącznie na konto: 36 1500 1272 1212 7002 4962 0000 z dopiskiem „Test kompetencyjny dla przewodników”.

Podziel się:
Wykop Facebook Twitter
elewacja_ogrodowa_palacu_wojciech_holnicki.jpg

Skrypt dla przewodników (artykuł, Edukacja)

Skrypt został pomyślany jako pomoc dydaktyczna dla przewodników miejskich oraz wszystkich osób chcących ugruntować i usystematyzować swoją wiedzę o pałacu …

46_osobliwości.jpg

Osobliwości Dalekiego Wschodu w historycznej kolekcji Wilanowa (artykuł)

Osobliwości Dalekiego Wschodu w historycznej kolekcji Wilanowa, Warszawa 1993, cena 4 zł Katalog towarzyszący wystawie „Osobliwości Dalekiego Wschodu w historycznej kolekcji …

studia_wilanowskie_logotyp.png

Muzeum-rezydencja w Wilanowie, jego geneza, dzieje i współczesny stosunek do tradycji (artykuł, „Studia Wilanowskie”)

Studia Wilanowskie, 1980 r. T. VI

45_zrzut_rezydencja.jpg

Dzieje rezydencji (e-learning, Edukacja)

Nie od razu pałac zbudowano... Początkowo był skromnym dworem podmiejskim, letnią rezydencją rodziny Sobieskich. Z czasem stał się wspaniałą willą otoczoną ogrodami, której dekoracja podkreślała chwałę króla-zwycięzcy, jedynego polskiego monarchy, którego sława przekroczyła granice Rzeczypospolitej.

rezydencja_zrzut.JPG

Rezydencja wilanowska (multimedium, Silva Rerum)

Rezydencja wilanowska to pałac, jego dekoracje i dzieła sztuki, ogrody i rzeźby w parku, a także liczne budowle i pomniki …

44_logo_wilanow_tarcza.jpg

O Pasażu Wiedzy Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

W Pasażu Wiedzy publikujemy artykuły na temat historii i kultury staropolskiej, zdjęcia i multimedialne prezentacje oparte na badaniach naukowych. Pasaż Wiedzy jest wiarygodnym źródłem, z którego wyłania się obraz Rzeczypospolitej Obojga Narodów na tle nowożytnej Europy.

45_zrzut_gospodarz.jpg

Multimedialnie o historii i sztuce (artykuł, Edukacja)

Wilanowskie wirtualne muzeum zaprasza: zobacz filmy dokumentalne o historycznych postaciach i dziełach sztuki, multimedialne e-podręczniki (e-learning), czytaj ciekawe artykuły w ilustrowanej encyklopedii kultury staropolskiej. Zapraszamy do Pasażu Wiedzy!