UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Pokój wieczysty z 1686 r. pomiędzy Rzecząpospolitą a Rosją stanowił moment przełomowy, po którym ostatecznie zakończyła się zarówno ekspansja terytorialna państwa polsko-litewskiego, jak i jego aktywna polityka międzynarodowa. Rosyjski historyk i archwista dr Kirył Koczegarow analizuje politykę zagraniczną Rosji tego okresu w oparciu o bazę źródłową. Liczne aspekty polityki zagranicznej Rzeczypospolitej tego okresu zostały opisane na podstawie literatury polskiej, z wykorzystaniem polskich dokumentów archiwalnych.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


VIII Festiwal Chorągwi | 2 maja

aktualność

VII Festiwal Chorągwi, fot. T. Szajewski

Serdecznie zapraszamy na VIII Festiwal Chorągwi, który odbędzie się 2 maja w godz. 12.00-17.30 na dziedzińcu głównym.

Na tegorocznej, ósmej już edycji Festiwalu Chorągwi zobaczyć będzie można przede wszystkim pokazy czterech grup sbandieratori, czyli chorągwiarzy, ale także pokaz musztry pałacowej gwardii oraz - po raz pierwszy w historii festiwalu - konkurs duetów chorągwiarzy. Będzie można także wziąć udział w warsztatach tańca dworskiego. Wystąpią zespoły: Gwardia Gryfa z Wrocławia, Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, Amatum Sbandieratori z Warszawy i nasz specjalny gość: grupa Pavane z węgierskiego Segedynu, słynąca z widowiskowych pokazów z rozbudowaną sekcją rytmiczną. Każda z grup prezentuje inny styl pokazów, od klasycznej żonglerki flagami, przez taniec z chorągwiami, po spektakle z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Grupy zaprezentują się trzykrotnie w czasie Festiwalu, a pozostałe atrakcje odbędą się pomiędzy blokami pokazów sbandieratori.

Program VIII Festiwalu Chorągwi

12.00 Pokazy chorągwiarzy (Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, Gwardia Gryfa, Amatum Sbandieratori, Pavane)

13.00 Pokaz musztry gwardii pałacowej

14.00 Pokazy chorągwiarzy (Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, Gwardia Gryfa, Amatum Sbandieratori, Pavane)

15.00 - Warsztaty tańca dworskiego

15.30 - Konkurs duetów chorągwiarzy

16.00 - Pokazy chorągwiarzy (Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, Gwardia Gryfa, Amatum Sbandieratori, Pavane)

16.55 - Finałowy pokaz wszystkich grup chorągwiarzy.

Podziel się:
Wykop Facebook