UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy


Wakacyjne spotkania z przyrodą | lipiec i sierpień

aktualność

Pompownia, nad Jeziorem Wilanowskim. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat na letnie, otwarte warsztaty przyrodniczo-plastyczne!

W wakacyjne środy, piątki i niedziele wspólnie będziemy odkrywać fascynujący świat owadów. Poznamy  przedstawicieli tej grupy zwierząt zamieszkujących wilanowskie ogrody, a także będziemy tworzyć prace plastyczne inspirowane osobliwościami natury i dziełami sztuki z wilanowskiej kolekcji.

________________________________________________________________________

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat.
Kiedy:
lipcowe i sierpniowe środy, piątki, niedziele; godz. 14–17 (można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania)
Miejsce: Pompownia
Wstęp: udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do parku. Bilety dostępne w kasie muzeum lub online. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie spotkania.

________________________________________________________________________

Pasikonik_Wazon. Fot. Agnieszka Indyk.jpg

Harmonogram spotkań:

Środy | Siedliska owadów

W części pokazowej omówimy przykładowe gatunki owadów, które można zaobserwować w różnych siedliskach – na pniach drzew, w Jeziorze Wilanowskim, na łące kwietnej. W części plastycznej wykonamy figurkę wybranego owada z masy solnej.

Piątki | Przystosowania owadów

W części pokazowej omówimy budowę ciała różnych grup owadów, zwracając uwagę na ich przystosowania do różnorodnych czynności – latania, pływania, skakania, grzebania, zapylania. W części plastycznej wykonamy motyle i pasikoniki z origami.

Niedziele | Mieszkania owadów

W części pokazowej omówimy różne schronienia owadów. W części plastycznej wykonamy papierowe pudełka z motywem pszczoły  i plastra miodu.

________________________________________________________________________

Szczegółowe informacje:
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64

________________________________________________________________________

Patroni medialni:

 

Podziel się:
Wykop Facebook
Wazon. Fot. Agnieszka Indyk.jpg

Wilanowski mikrokosmos – przedstawienia owadów na ceramice | wystawa | do 16 października (aktualność)

Na wystawie prezentowane są dzieła sztuki z wilanowskich zbiorów ceramicznych i archeologicznych, które łączy niezwykły motyw dekoracyjny: owady. Zanurzmy się w świat przenikającej się kultury i natury! W świecie tym drobne, delikatne, wielobarwne motyle, chrząszcze i pasikoniki zdobią równie kruche jak one same wazony, solniczki, półmiski, pucharki… Kiedy: 15 czerwca – 16 października 2019 r. Gdzie: pałac, Galeria Północna Godz.: w godzinach otwarcia pałacu Wstęp: bilet wstępu do pałacu na 1. trasę zwiedzania

Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

10 zielonych zasad | poradnik dla rodziców w ogrodach (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Gdy dziecko pyta, dlaczego w parku w Wilanowie nie można jeździć na hulajnodze albo co ciekawego można tu robić – dla rodziców planujących wizytę z dziećmi w ogrodach wilanowskich przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli odpowiedzieć na wiele nurtujących dzieci pytań.

okladka cztery pory roku Morysin.png

Przewodnik dla dzieci „Cztery pory roku w rezerwacie przyrody Morysin” (artykuł)

Za górami, za lasami… – nie za jeziorem, za rzeką, za kanałem – to tam rośnie las pełen ogromnych drzew i gęstwiny krzewów. Wyrusz z całą rodziną na pełne przygód spacery po rezerwacie przyrody Morysin! Przewodnik „Cztery pory roku w rezerwacie przyrody Morysin” to opracowana specjalnie dla młodych miłośników przyrody propozycja wypraw do lasu, nad którym opiekę sprawuje Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

okladka cztery pory roku Morysin.png

Cztery pory roku w rezerwacie przyrody Morysin | spacer przyrodniczy | 1 września (aktualność)

Zapraszamy na spotkania z Julią Dobrzańską, autorką książki „Cztery pory roku w rezerwacie przyrody Morysin”. Podczas wspólnych wycieczek razem odkryjemy tajemnice czterech pór roku niezwykłego miejsca.

gdzie_jest_wydra.jpg

„Gdzie jest wydra?” – książka dla dzieci (artykuł)

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu niezwykle ciekawą i intrygującą książkę dla dzieci napisaną przez Dorotę Sidor, a wydaną przez wydawnictwo Dwie …