nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wieża Babel kontra Przestrzeń | wystawa w Oranżerii | warsztaty artystyczne

aktualność

WIEZA_BABEL_plakat.jpg

 „WIEŻA BABEL kontra PRZESTRZEŃ” to wystawa doktorantów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Metaforycznie ujmuje ona różnorodność postaw we współczesnej sztuce, orientujących się wobec dwóch – niekiedy przeciwstawnych, niekiedy uzupełniających się – postaw artystycznych. Z jednej strony jest poszukiwanie znaczeń, treści społecznych, obserwacji zdarzeń, z drugiej – dążenie do sztuki skupionej na formie, ekspresji wizualnej i wyrażaniu pojęć abstrakcyjnych, często niemożliwych do ujęcia w słowa. Artyści pokazują swoje prace, ale jednocześnie sami nadają wystawie porządek zgodny z ich postawami, eksperymentują z formą ekspozycji, budują obraz-odbicie swego pokolenia.

Wystawa czynna: od 13 maja do 4 czerwca, w godz. 10–18.

Wstęp: bilet do parku.

 

Program edukacyjny towarzyszący wystawie:

Alfabet (nie)porozumienia

– dla rodzin z dziećmi w wieku 712 lat

Jak można się porozumieć, gdy mówimy różnymi językami? Dlaczego tak ważne jest zrozumienie „innego” człowieka? Serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których wykorzystamy język sztuki, pozwalający komunikować się nawet bez użycia słów. W czasie warsztatów będziemy wykonywać zaszyfrowane prace plastyczne. Stworzymy własny alfabet (nie)porozumienia i wyślemy komunikat o tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne.

Terminy: 14 maja, 4 czerwca, godz. 13–17.

Bilety: wstęp w ramach biletu do parku.

Budujemy wspólną wieżę Babel

– dla grup zorganizowanych w wieku 710 lat

Wieża Babel warsztaty.jpg

Jak to było z tą wieżą Babel? Co sprawiło, że nie została ukończona? O co chodzi z pomieszaniem języków i dlaczego tak wielu artystów nawiązuje do tego tematu? Zapraszamy na artystyczną przygodę, w czasie której poznamy historię wieży Babel. Postanowimy być lepsi od budowniczych z bardzo dawnych czasów. Spróbujemy w porozumieniu zbudować wypowiedź plastyczną, z której zaprojektujemy wspólną papierową instalację – wieżę Babel. Warsztaty odbywają się w przestrzeni wystawy czasowej doktorantów Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pt. „Wieża Babel kontra Przestrzeń”.

Terminy: 16, 18, 23, 25, 30 maja oraz 1 czerwca, godz. 10–11.30 oraz 12–13.30. 

Bilety: 10 zł/os. – bilet edukacyjny + 100 zł – bilet tematyczny od grupy.

______________________________________________________________________________ 

Rezerwacja:

BILETY można kupić
• przez internet: www.bilety.wilanow-palac.pl
• stacjonarnie w kasie muzeum

______________________________________________________________________________

PARTNER WYDARZENIA

Logo ASP

PATRONAT MEDIALNY

 

Dziecko w Warszawie logo     TVP ABC logo


Podziel się:
Wykop Facebook
Jerzy Szymonowicz, wieża Babel, Accademia Nazionale di San Luca, Archivio Storico, A 55.jpg

Historia budowy wieży Babel (artykuł, Sobiesciana)

Jerzy Eleuter Szymonowicz Siemiginowski, 1681, Accademia Nazionale di San Luca, Archivio Storico, Rzym, Włochy
Courtesy Accademia Nazionale di San Luca, …

art 43 gest.jpg

Siła retoryki. O znaczeniu gestu w sztukach plastycznych (artykuł, Silva Rerum)

Nieme obrazy komunikują się z nami przede wszystkim za pośrednictwem gestu, nie zawsze jednak potrafimy odkodować retoryczne zabiegi stosowane w …

Wywód_dembołęcki.jpg

Sarmacki język pierwotny (artykuł, Silva Rerum)

Przez wiele stuleci europejscy myśliciele zastanawiali się nad kwestią pochodzenia języków używanych przez ludzi. Mowa, język artykułowany i możliwość komunikowania …

zesztyty szkolne Sobieskiego.jpg

Języki (nie)obce (artykuł)

9 czerwca niepowtarzalna okazja, by za darmo i w formie zabawy sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego. Wystarczy przyjść o godz. …

mary2.jpg

Kartka z królową Marysieńką (artykuł)

Potrzebne będą: kolorowy bristol, papier kolorowy samoprzylepny, nożyczki, ołówek lub flamaster. Przystępujemy do pracy! 1.Formy można pobrać i wydrukować ze strony. 2. Najpierw należy zgiąć bristol na …

Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III | dzieci 5–7 lat | 17 czerwca (aktualność)

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat. Podczas cyklicznych spotkań w królewskim pałacu i ogrodach dowiemy się, kim był czworonożny pupil króla, jakie jabłka lubiła królowa oraz dlaczego kolekcjonujemy różne przedmioty. Każde zajęcia to moc ciekawostek, spacer po pięknych wnętrzach lub malowniczym parku, a także warsztaty plastyczne.

Dni_Wilanowa_haft.JPG

Dziecięce Atelier | warsztaty haftu | 27 maja (aktualność)

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy znakomicie się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły. Zapraszamy zatem małych artystów na przygodę, dzięki której poznają przyjemność okiełznania nitkowego chaosu i malowania nie pędzlem, lecz… igłą.

Badacze przyrody. Fot. Monika Klimowicz.jpg

Badacze Przyrody | dzieci 8–12 lat | 27 maja (aktualność)

Badacze Przyrody to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 8–12 lat. W czasie warsztatów dzieci wraz z opiekunami poznają fascynujący świat natury ogrodów wilanowskich. Uczestnicy dowiadują się, co śpiewa w koronach drzew, jakie kwiaty najwcześniej zakwitają wiosną, poznają czworonożnych, sześcionożnych, a nawet ośmionożnych mieszkańców ogrodów.