UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Sebastian Gawarecki, Diariusz drogi

Diariusz podróży Marka i Jana Sobieskich po Europie w latach 1646–1648 dokumentuje ważny okres w kształtowaniu się osobowości przyszłego władcy Rzeczypospolitej. Dzieło napisane przez opiekuna młodych podróżników Sebastiana Gawareckiego ma jeszcze dodatkową wartość: pokazując, na co ówcześni polscy podróżnicy zwracali uwagę, pozwala wniknąć w ich sposób pojmowania świata.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wilanowscy opowiadacze zapraszają w niedziele!

aktualność

Wilanowscy Opowiadacze parkowi.jpg

Wilanowscy opowiadacze parkowi

Czy spacerując po wilanowskich ogrodach, zastanawiasz się, jak się nazywa  roślina,  na którą właśnie spoglądasz, i z jakiej części świata ona pochodzi? A może Twoją uwagę przyciągają budynki lub rzeźby i chcesz poznać okoliczności  ich  powstania? Swoją  wiedzą  o  przyrodniczym dziedzictwie Wilanowa chętnie podzielą  się z Wami nasi  wolontariusze opowiadacze, dyżurujący w wilanowskich ogrodach.

KIEDY: 8, 15, 29 lipca, godz. 14–16.

Wilanowscy opowiadacze pałacowi

8 sekund? Badania mówią, że taka jest średnia skupienia uwagi na obiekcie muzealnym wśród zwiedzających. Czy Twoja wizyta w muzeum to tak naprawdę maraton, podczas którego chcesz zobaczyć wszystkie pokazywane na ekspozycjach obiekty? Muzea mają inspirować, a nie męczyć – dlatego proponujemy spotkanie z wilanowskimi opowiadaczami. Wolontariusze przekonają, że każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, którą warto odkryć. Wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać.

KIEDY: 8, 15 i 22 lipca, godz. 12–14.

WSTĘP: bilety do pałacu i parku 

Podziel się:
Wykop Facebook