UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Wilanowski Klub Przyrodniczy - fotorelacje

album zdjęć

Bliskie spotkanie z ważką. (fot. Julia Dobrzańska)

Bliskie spotkanie z ważką. fot. Julia Dobrzańska.JPG

Czy marzyli Państwo kiedyś o eksploracji syberyjskiej tajgi, przemierzaniu dżungli Borneo, poznawaniu zwyczajów goryli górskich czy lampartów morskich? Aby zostać badaczem przyrody nie trzeba jeździć na koniec świata! W ogrodach wilanowskich spotkają Państwo bajecznie kolorowe ważki, posłuchają wiosennych ptasich śpiewów, odkryją bogactwo roślin parkowego runa i zwierząt dna jeziora. W czasie spotkań Wilanowskiego Klubu Przyrodniczego poznajemy dużych, małych, a nawet mikroskopijnych mieszkańców przypałacowych ogrodów. Serdecznie zapraszamy!

W roku 2012 w ramach WKP poznawaliśmy bogactwo przyrodnicze ogrodów wilanowskich. W czasie spotkań prowadziliśmy inwentaryzacje lub monitoring różnych grup roślin i zwierząt przypałacowego parku. 

W roku 2013 dowiadywaliśmy się, jak rozpoznawać ptaki po wydawanych przez nie odgłosach, jakie rośliny możemy spotkać w parkowym runie, co lata nad wodą i żyje na dnie jeziora, a także poznawaliśmy świat mikroskopijnych, ogrodowych pajęczaków.

Prace Klubu prowadzone są przez specjalistów przyrodników, wszyscy chętni mogą pod ich fachowym okiem poznawać fascynujący świat przyrody.

Wyniki prac Wilanowskiego Klubu Przyrodniczego na bieżąco publikowane były na przyrodniczym blogu Muzeum Pałacu w Wilanowie „Wieści z parku”.