UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

toaletka_krolowej.jpg

Królewska toaleta ma ciekawą historię, wyróżnia się wysoką klasą artystyczną, jest unikatowa w Polsce i niezwykle rzadka w świecie, dlatego pragniemy zaprosić czytelników, aby wraz z autorką spojrzeli na to dzieło, rozpatrując jego walory w wielu aspektach, tak jak robią to historycy sztuki i muzealnicy opracowując zabytki.Wyniki konkursu „Duch króla” (2012)

portret_jana_iii_na_tle_bitwy.jpg

Jury konkursu Duch króla w składzie: Marta Gołąbek − zastępca kierownika Działu Sztuki, Aleksandra Głowacz − kierownik Działu Edukacji, oceniło 7 nadesłanych prac konkursowych. Jury zadecydowało o nieprzyznawaniu nagrody głównej, gdyż żadna z nadesłanych prac nie uzyskała 90% z wymaganej punktacji. 

Jury postanowiło jednocześnie wyróżnić dwie prace, które uzyskały największą liczbę punktów:

  1. Film przygotowany przez uczniów III klasy Gimnazjum w Płonce Kościelnej
    Michał Stypułkowski, Wojciech Zimnioch, Justyna Łupińska, Karolina Łupińska, Emilia Łapińska i Kamil Łapiński pod opieką Anety Łapińskiej.

    Praca została dobrze osadzona w lokalnym kontekście, proces podjętej przez zespół pracy badawczej wykazywał się logiką, co pozwoliło na uzyskanie spójnego obrazu z umiejętnie budowanej dramaturgii. Materiał historyczny zgromadzony przez uczniów był nowatorski, dotychczas nieeksploatowany w literaturze tematu.
  2. Blog Marty Jałtuszyk i Weroniki Chrósny z Liceum im. Traugutta w Warszawie zgłoszony przez Józefa Żmudzińskiego

    Jury doceniło ciekawą formę literacką oraz samodzielność w gromadzeniu materiałów publikowanych na blogu, a także aspekt osadzenia projektu w społeczności lokalnej.

 

Wyróżnione prace zostaną nagrodzone dziennym programem edukacyjnym w Muzeum Pałacu w Wilanowie.  

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
baner_do_filmu_twarze_krola2.jpg

Jan III Sobieski. Prawdziwa twarz króla (film)

Jak wyglądał Jan III Sobieski? Chociaż nie mieliśmy okazji poznać go osobiście, to badania naukowe mogą przybliżyć nas do odpowiedzi... …

57_michał anioł palloni, zaślubiny psyche, freski w galerii południowej pałacu wilanowskiego..jpg

Sztuka króla, król sztuki (film)

Wykształcony, obyty w świecie i władający obcymi językami król Jan III był znawcą wojennego rzemiosła, ale też sztuk pięknych i wszelkich nauk. Zasłynął jako mecenas wybitnych malarzy, należał do pierwszego towarzystwa geograficznego na świecie i pisał listy, w których opisywał świat i pięknie wyrażał miłość.

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …

45_zrzut_gospodarz.jpg

Sobieski - gospodarz (e-learning)

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o gospodarce Rzeczypospolitej w XVII w., poznać uprawy, organizację i dystrybucję dochodów z rolnictwa, zajrzyj do …

45_zrzut_zakochany.jpg

Zakochany Król (e-learning)

Pałac w Wilanowie, rezydencja zakochanej pary królewskiej, kryje wiele wspaniałych dzieł sztuki o tematyce miłosnej. Na obrazach i plafonach odnajdziesz …