UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Pamiętniki Philippe'a Duponta są fascynujące: pisał je żołnierz, artylerzysta i towarzysz broni Jana Sobieskiego. Wraz z nim widzimy pola bitewne, czujemy zapach prochu. Ale ten dzielny oficer nie tylko lont umiał trzymać w ręku – piórem też władał pewnie.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wyniki konkursu fotograficznego "Szlakiem ogrodów historycznych" (2012)

fot. E Soński_I miejsce (2).JPG

Tegoroczny konkurs fotograficzny Szlakiem ogrodów historycznych już za nami.

Konkurs miał zachęcić do indywidualnego spojrzenia na ogrody historyczne, do uchwycenia ich w sposób wyjątkowy i niecodzienny. I tak też się stało, co widać na zdjęciach naszych laureatów.

Jury w składzie Taida Tarabuła oraz Anna Maria Zagórska przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Pierwsze miejsce: EDWARD SOŃSKI (zestaw)

Drugie miejsce: JOANNA BOROWIEC (zestaw)

Trzecie miejsce ex aequo: KRYSTYNA STAŃCZYK (zestaw) i TOMASZ OKONIEWSKI (zestaw)

Wyróżnienie ex aequo: MAGDALENA CIESIELSKA i AGNIESZKA WACŁAWSKA

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Na najlepsze zdjęcia czekają atrakcyjne nagrody książkowe. Najciekawsze prace pojawią się również w naszej galerii internetowej oraz na wystawie prezentowanej w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie konkursem oraz za wszystkie nadesłane prace, dzięki którym można poznać urokliwe zakątki ogrodów historycznych z całej Europy. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook