UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

ad_villam_okladka-minsk.jpg

Narodowe Archiwum Historyczne Białorusi w Mińsku (Нацыянальны гістарычны архіў Беларусі) posiada jeden z najbogatszych i ciekawych zasobów archiwaliów do dziejów epoki staropolskiej. Co ciekawe, jest on jak dotąd dość słabo rozpoznany przez polskich badaczy. Siódmy tom serii „Ad Villam Novam” prezentującej archiwalia związane z rezydencją wilanowską zawiera efekty badań prowadzonych przez Krzysztofa Kossarzeckiego, pracownika Działu Rękopisów Biblioteki Narodowej.Wystawy (Dla dzieci, PJM)

Kolekcja Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie obejmuje różne niezwykłe przedmioty, które można oglądać w jeszcze bardziej niezwykłych pomieszczeniach!

GALERIA MAGAZYNOWA

GABINETY STAROŻYTNOŚCI

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
dzieci1.jpg

O historii dla dzieci (PJM) (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Czy wiecie, że w pałacu w Wilanowie także mieszkały dzieci? I to całkiem niezła gromadka! Poznajcie dzielnych królewiczów Jakuba, Aleksandra, Konstantego oraz ich urodziwą i szlachetną siostrę Teresę Kunegundę! A czy chcecie dowiedzieć się, w co się bawiły dzieci 300 lat temu? Filmik w PJM opowie o grach i zabawach dobrych nie tylko na Dzień Dziecka! Zobacz też inne ciekawostki o królu, królowej, ich strojach, podróżach i przysmakach!

Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

O przyrodzie dla dzieci (PJM) (artykuł z wewnątrzną nawigacja)