UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

ku_czci_krola_Jana.jpg

Książeczka została oddana do rąk Czytelników w roku 325. rocznicy odsieczy wiedeńskiej. Przygotowano ją z myślą o tym jubileuszu, w poszanowaniu tradycji miejsca i z uwzględnieniem dawnych przedsięwzięć realizowanych z okazji wcześniejszych rocznic. Ta oraz inne podjęte z tej okazji …


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


„Zalajkuj Wilanów” | gra terenowa | 21 czerwca

aktualność

Wizyta u Sobieskich.JPG

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Międzynarodowa Szkoła Europejska w Warszawie serdecznie zapraszają szkoły gimnazjalne z Warszawy i okolic na edukacyjną grę terenową przygotowaną dla młodzieży przez młodzież wolontariuszy z Międzynarodowej Szkoły Europejskiej w Warszawie.

Gra terenowa pt. „Zalajkuj Wilanów” odbędzie się w ogrodach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w dniu 21 czerwca 2017 r. w godz. 10–14.

W programie:
 · prezentacje,
 · gry i zabawy,
 · quizy,
 · warsztaty edukacyjne.

Zasady uczestnictwa:
Koszt: bilet do ogrodów (5 zł – bilet normalny, 3 zł – bilet ulgowy, młodzież do 16 r. życia – 1 zł). Bilety do nabycia w kasie Muzeum Pałacu w Wilanowie (liczba miejsc ograniczona)
Wiek: 12–16 lat.
Zapisy: Zofia Szlenkier, tel. 22 5442785, e-mail: zszlenkier@muzeum-wilanow.pl

Podziel się:
Wykop Facebook
Folwark. Holendernia. Fot. J. Dobrzańska

Projekt Folwark – efekty warsztatów architektonicznych (artykuł)

W dniach 14–15 października 2016 r. w wilanowskim pałacu architekci i edukatorzy z Bułgarii, Hiszpanii, Danii, Holandii i Polski poprowadzili rodzinne warsztaty edukacji architektonicznej – Projekt Folwark. Zapraszamy do zapoznania się z efektami ich pracy.

wizyta u króla, fot. R. Pudło.jpg

Lekcje historyczne (artykuł)

Zajęcia prowadzimy na wybranych częściach ekspozycji stałej w pałacu – zależnie od tematu lekcji. Lekcje muzealne są świetną i rekomendowaną alternatywą dla zwiedzania dla grup szkolnych w każdym wieku, podczas których poznajemy pałac pod wybranym kątem.

zajęcia przyrodnicze, fot. R. Pudło.jpg

Lekcje przyrodnicze (artykuł)

W ramach lekcji przyrodniczych uczestnicy poznają tajemnice zwierząt i roślin parkowych, jak również mają okazję wykonać proste eksperymenty. Zajęcia odbywają się zarówno w plenerze, jak i w sali edukacyjnej.