UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Rycerskie czyny i cnoty Jana III Sobieskiego znane były w całej Europie. Wizerunek Sobieskiego stał się podobnie rozpoznawalny, jak portrety papieża, cesarza czy króla Francji. Głównymi bohaterkami tej książki są graficzne tezy dedykowane Janowi III. Autorzy wielkoformatowych rycin akademickich połączyli wątki propagandy wizualnej z okresu przed- i powiedeńskiego z erudycyjną argumentacją naukową.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


„Zalajkuj Wilanów” | gra terenowa | 21 czerwca

aktualność

Wizyta u Sobieskich.JPG

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Międzynarodowa Szkoła Europejska w Warszawie serdecznie zapraszają szkoły gimnazjalne z Warszawy i okolic na edukacyjną grę terenową przygotowaną dla młodzieży przez młodzież wolontariuszy z Międzynarodowej Szkoły Europejskiej w Warszawie.

Gra terenowa pt. „Zalajkuj Wilanów” odbędzie się w ogrodach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w dniu 21 czerwca 2017 r. w godz. 10–14.

W programie:
 · prezentacje,
 · gry i zabawy,
 · quizy,
 · warsztaty edukacyjne.

Zasady uczestnictwa:
Koszt: bilet do ogrodów (5 zł – bilet normalny, 3 zł – bilet ulgowy, młodzież do 16 r. życia – 1 zł). Bilety do nabycia w kasie Muzeum Pałacu w Wilanowie (liczba miejsc ograniczona)
Wiek: 12–16 lat.
Zapisy: Zofia Szlenkier, tel. 22 5442785, e-mail: zszlenkier@muzeum-wilanow.pl

Podziel się:
Wykop Facebook
Folwark. Holendernia. Fot. J. Dobrzańska

Projekt Folwark – efekty warsztatów architektonicznych (artykuł)

W dniach 14–15 października 2016 r. w wilanowskim pałacu architekci i edukatorzy z Bułgarii, Hiszpanii, Danii, Holandii i Polski poprowadzili rodzinne warsztaty edukacji architektonicznej – Projekt Folwark. Zapraszamy do zapoznania się z efektami ich pracy.

wizyta u króla, fot. R. Pudło.jpg

Lekcje historyczne (artykuł)

Zajęcia prowadzimy na wybranych częściach ekspozycji stałej w pałacu – zależnie od tematu lekcji. Lekcje muzealne są świetną i rekomendowaną alternatywą dla zwiedzania dla grup szkolnych w każdym wieku, podczas których poznajemy pałac pod wybranym kątem.

zajęcia przyrodnicze, fot. R. Pudło.jpg

Lekcje przyrodnicze (artykuł)

W ramach lekcji przyrodniczych uczestnicy poznają tajemnice zwierząt i roślin parkowych, jak również mają okazję wykonać proste eksperymenty. Zajęcia odbywają się zarówno w plenerze, jak i w sali edukacyjnej.