UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Zimowe spotkania ornitologiczne | 16 grudnia

aktualność

Młode łabędzie nieme. fot. J. Dobrzańska.JPG

Co roku zimową porą serdecznie zapraszamy do ogrodów wilanowskich na spotkania z ptakami. Zima to czas, kiedy skrzydlaci mieszkańcy przypałacowego parku chętnie przylatują do przygotowywanych dla nich karmników, a na niezamarzających fragmentach jeziora i potoku licznie gromadzą się kaczki, mewy, łabędzie i czaple. Dla miłośników ptaków przygotowaliśmy specjalny program wycieczek i warsztatów ornitologicznych.Najbliższe spotkania: 2, 16 grudnia

godz. 9.30–11.00 Wycieczka ornitologiczna
godz. 11.00–14.00
Warsztaty przyrodniczo-plastyczne „Choinka pełna ptaków”

________________________________________________________________

Wycieczka ornitologiczna

Kto rano wstaje… ten ma najciekawsze obserwacje. Zapraszamy do udziału w ornitologicznych spacerach po ogrodach wilanowskich. W czasie wycieczek będziemy wspólnie obserwować ptaki zimujące
w przypałacowym parku i na Jeziorze Wilanowskim. Uczestnicy wycieczki dowiedzą się, jak rozpoznawać różne gatunki ptaków, a także jak mądrze je dokarmiać, by im pomagać, a nie szkodzić.

Miejsce: rozpoczynamy przy budynku kasy muzealnej na przedpolu.
Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do ogrodów. Bilety dostępne są w kasie muzeum lub online. Muzeum zapewnia lornetki oraz atlasy ornitologiczne, należy jednak pamiętać o ubiorze dostosowanym do pogody. Liczba miejsc ograniczona.
Więcej informacji: Biuro Rezerwacji, tel.: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt. w godz. 9–16) e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl.


Warsztaty przyrodniczo-plastyczne „Choinka pełna ptaków”

Kowaliki i mazurki często odwiedzają parkowe karmniki.JPG

Są mniejsze i większe, okrągłe i wielokolorowe… Bombki? Również, ale opis ten pasuje także do wielu gatunków parkowych ptaków, takich jak modraszki, bogatki, raniuszki, mysikróliki, gile. Gdy przysiądą na świerkowej, gałązce, wyglądać mogą rzeczywiście jak świąteczne ozdoby. Zapraszamy na warsztaty, w czasie których będzie można lepiej poznać ptaki zimujące w wilanowskich ogrodach. Szczególną uwagę zwracać będziemy na ich upierzenie. Zastanowimy się, jakimi słowami określić można ich barwy. Czy brzuch bogatki pokrywa żółcień kadmowa, a może neapolitańska? Czy wśród piórek wróbla znajdziemy te o barwie ugru, umbry i sjeny? Po jakich cechach możemy rozpoznać różne gatunki ptaków? W części warsztatowej spotkania wykonamy świąteczne ozdoby na choinkę z motywem ptasim.

Miejsce:
 Pompownia
Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do ogrodów. Bilety dostępne w kasie muzeum lub online. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania. Zajęcia odbywają się w w budynku dawnej Pompowni, aktualnie panuje w niej temperatura ok. 9 stopni Celsjusza, prosimy ubrać się ciepło.
Więcej informacji: Biuro Rezerwacji, tel.: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt. w godz. 9–16) e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl.

________________________________________________________________

Szczegółowych informacji udziela:
Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64

Podziel się:
Wykop Facebook
wiesci_kwadrat.jpg

Wieści z parku - blog przyrodniczy (artykuł)

Kiedy najlepiej odwiedzić park w Wilanowie? Jesienią, gdy przybierze królewskie barwy złota i purpury? Zimą, gdy gościnnie z północy zawitają …

Marek Elas prezentuje upierzenie samca bogatki, fot. Wojciech Holnicki.jpg

Intymne życie ptaków – wywiad (artykuł)

Ornitolog prowadzący badania wilanowskich ptaków opowiada o zakradaniu się w ich intymne życie. Zdradza, co może dostrzec uważny obserwator, oraz podpowiada, jak można nim zostać.

kultura_i_natura_zrzut.jpg

Natura i kultura (multimedium)

Natura i kultura to w Wilanowie wartości równoważne. O historii rezydencji świadczą nie tylko mury pałacu i zgromadzone we wnętrzach …

Zima w ogrodach wilanowskich, fot. J. Dobrzańska2.JPG

Zima w ogrodach wilanowskich (album zdjęć)