nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Zimowe spotkania ornitologiczne | 26 lutego

aktualność

Kowalik. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Co roku zimową porą serdecznie zapraszamy do ogrodów wilanowskich na spotkania z ptakami. Zima to czas, kiedy skrzydlaci mieszkańcy parków i ogrodów chętnie przylatują do przygotowywanych dla nich karmników. Na niezamarzających fragmentach jeziora i potoku licznie gromadzą się kaczki, mewy, czaple i kormorany, które z wdziękiem pozwalają się podglądać.

Program

WARSZTATY ORNITOLOGICZNE

Zapraszamy do Pompowni nad Jeziorem Wilanowskim, by wspólnie poznawać świat badaczy ptaków. Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się, na czym polega obrączkowanie ptaków, jak stwierdzić obecność różnych gatunków w środowisku, po co badamy ptaki, jak możemy im pomagać. Na uczestników warsztatów czekają różnorodne eksponaty, ciekawostki, zadania do wykonania, prace plastyczne. W czasie grudniowych spotkań poznamy szczegóły pracy terenowych badaczy ptaków. W styczniu zgłębimy tajemnice budowy ptaków ich przystosowania do lotu, zdobywania pożywienia, budowy gniazd, poznamy także ich różnorodne fascynujące zachowania. W lutym zaś dowiemy się, czym jest sozologia i jak możemy pomagać ptakom.

W tych dniach prowadzone będzie także obrączkowanie ptaków w godz. 9.30–14.30. Uczestnicy spotkań będą mieli wyjątkową możliwość podpatrywania zarówno badaczy przy pracy, jak i ptaków z nowej, zupełnie innej perspektywy.

Kiedy: 4 grudnia 2016 r., 18 grudnia 2016 r., 15 stycznia 2017 r., 29 stycznia 2017 r., 12 lutego 2017 r., 26 lutego 2017 r.
Godz.: 10–15.
Miejsce: Pompownia 
Udział: w cenie biletu do ogrodów. 
Rezerwacja: nie obowiązuje. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.

kormoran. fot. Julia Dobrzańska.JPG

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WYCIECZKI ORNITOLOGICZNE

Zapraszamy do udziału w ornitologicznych spacerach po ogrodach wilanowskich. W czasie wycieczki będziemy wspólnie obserwować ptaki żerujące w parkowych karmnikach, a także ptaki wodne zimujące na Jeziorze Wilanowskim. Uczestnicy wycieczki będą mogli dowiedzieć się, jak rozpoznawać różne gatunki ptaków, a także jak mądrze je dokarmiać, by im pomagać, a nie szkodzić.

Kiedy: 4 grudnia 2016 r., 18 grudnia 2016 r., 15 stycznia 2017 r., 29 stycznia 2017 r., 12 lutego 2017 r., 26 lutego 2017 r.
Godz.: 10–11.30.
Miejsce spotkania: przy kasie muzealnej na przedpolu.
Udział: w cenie biletu do ogrodów.
Rezerwacja: 22 54 42 850, bilety@muzeum-wilanow.pl. Liczba miejsc jest ograniczona (dotyczy spotkań grudniowych).

UWAGA: na spotkania styczniowe i lutowe rezerwacja nie obowiązuje. Udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do parku. Bilety dostępne w kasie muzeum lub online. Możliwość zakupu biletu od dnia 1 stycznia 2017 r.

Więcej informacji: Biuro Rezerwacji, tel.: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt. w godz. 9–16) e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Program może ulec zmianie, aktualne informacje zamieszczane będą na stronie Muzeum. W przypadku porywistego wiatru spotkania będą odwołane. Obrączkowanie ptaków nie będzie odbywać się w przypadku niesprzyjających ptakom warunków pogodowych.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Szczegółowych informacji udziela:
Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
22 544 28 64

Podziel się:
Wykop Facebook
wiesci_kwadrat.jpg

Wieści z parku - blog przyrodniczy (artykuł)

Kiedy najlepiej odwiedzić park w Wilanowie? Jesienią, gdy przybierze królewskie barwy złota i purpury? Zimą, gdy gościnnie z północy zawitają …

Grubodziób to jeden z najpiększniejszych ptaków karmnikowych. Fot. Anna Sikora.JPG

Zimowe Spotkania Ornitologiczne - relacje fotograficzne (album zdjęć)

Od kilku lat zimową porą zapraszamy do ogrodów wilanowskich na spotkania z ptakami. Zima to czas, kiedy skrzydlaci mieszkańcy parków …

Park Angielski

„Bioróżnorodność” – cykl debat publicznych (artykuł)

W ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” odbyły się dwa cykle debat poświęconych …

Kora brzozy. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Wycieczki przyrodnicze | 19 marca (aktualność)

Serdecznie zapraszamy na wycieczki przyrodnicze po ogrodach wilanowskich. W czasie spotkań będziemy wspólnie odkrywać fascynujący świat natury.

kultura_i_natura_zrzut.jpg

Natura i kultura (multimedium)

Natura i kultura to w Wilanowie wartości równoważne. O historii rezydencji świadczą nie tylko mury pałacu i zgromadzone we wnętrzach …

Zima w ogrodach wilanowskich, fot. J. Dobrzańska2.JPG

Zima w ogrodach wilanowskich (album zdjęć)