UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Zegary w zbiorach wilanowskich, Warszawa 2000, ISBN 83-8525-81-6, cena 15 zł Katalog wystawy „Czas przełomu tysiącleci”. Publikacja obejmuje wilanowski zbiór zegarów gromadzonych w ciągu trzech stuleci przez kolejnych właścicieli Pałacu w Wilanowie. Kup teraz w …


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wolontariat w muzeum | zostań wilanowskim opowiadaczem!

Wilanowscy opowiadacze, fot. M. Klimowicz.jpg

Czy zdarza się, że zwiedzając muzea, rozglądasz się nie tylko za prezentowanymi obiektami, ale też za tabliczkami informującymi, na co tak właściwie patrzysz? W wielu miejscach tych informacji nie ma, a gdyby stworzyć opisy do każdego przedmiotu, pewnie potrzeba by było osobnego budynku na ich eksponowanie.

A czy spacerując po ogrodzie czy parku, zastanawiasz się, jak nazywa się roślina, na którą właśnie spoglądasz, i z jakiej części świata ona pochodzi? A może Twoją uwagę przyciągnęły budynki i zaciekawiły Cię okoliczności ich powstania? Zwykle trudno jest samodzielnie odnaleźć odpowiedzi na takie pytania

W Wilanowie postanowiliśmy o poszczególnych eksponatach, roślinach i budynkach… opowiedzieć.

Jeśli interesujesz się historią, sztuką lub wybraną dziedziną nauk przyrodniczych (np. ornitologią, geografią, botaniką) oraz sprawia Ci przyjemność kontakt z ludźmi i dzielenie się z innymi własną wiedzą, lubisz szukać i poznawać, chesz bywać regularnie w pięknych pałacowych wnętrzach i ogrodach – zostań wilanowskim opowiadaczem. To znakomita okazja, aby rozwijać własne zdolności i zamiłowania. Nieważny wiek i doświadczenie, liczą się pasja, głód wiedzy i chęć doskonalenia sztuki opowiadania.

Teraz masz szansę dołączyć do wilanowskich opowiadaczy! 

Wilanowscy Opowiadacze to projekt działający w ramach szerszego programu wolontariatu w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Z naszymi wolontariuszami podpisujemy porozumienia, wydajemy im też potwierdzające ich pracę i zdobyte umiejętności zaświadczenia i referencje.

W zamian za poświęcony czas i serce, szykujemy specjalne atrakcje i bonusy.

Dołącz do wilanowskich opowiadaczy! Czekamy na Ciebie!

Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, należy przesłać zgłoszenie na adres: zszlenkier@muzeum-wilanow.pl

Pobierz kartę zgłoszeniową:

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
wolontariat.jpg

Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zostać wolontariuszami w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

przedmioty_osobliwe.jpg

Przedmioty osobliwe, niecodzienne, ciekawe. (artykuł)

Czy sprzęty i cieszące oko drobiazgi, otaczające niegdyś osoby związane z Wilanowem, zasadniczo różnią się od tych, z którymi obcujemy dziś na co dzień? Mamy nadzieję, że lektura tego opracowania dostarczy Państwu nie tylko odpowiedzi na podobne pytania, ale i czystej przyjemności w obcowaniu z nieczęsto już spotykanymi wyrobami artystycznymi, podobnie jak z odchodzącą w niepamięć staropolszczyzną.

spluwaczki.jpg

Przedmioty niecodzienne (multimedium)

W Wilanowie kolejni właściciele przez stulecia gromadzili w swoim domu najróżniejsze przedmioty. Znajdziemy wśród nich również przedmioty służące w życiu codziennym: do jedzenia, higieny osobistej, spania, pracy, odpoczynku. Rozszyfrowanie po latach sposobu ich wykorzystywania nie jest czasem łatwe. Mimo to – spróbujmy… Przed Tobą QUIZ.

Tylkowski_zloty_zab_BN.jpg

Historia o złotym zębie – chłopiec z Wilna (artykuł, Silva Rerum)

Już w Boskiej komedii Dante Alighieri stwierdził: Świat chce być oszukiwany, niechże więc będzie! Nic zatem dziwnego, że niemal 80 …

top_maly_cunctis.jpg

Historia muzeum (artykuł)

Muzeum wilanowskie jest najstarszym polskim muzeum sztuki. Zostało założone w 1805 roku z inicjatywy ówczesnych właścicieli Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich.