Dyplomacja kulinarna | warsztaty kulinarne dla dorosłych | 24 września
aktualność
Turystyka i dyplomacja kulinarna to bardzo popularne zagadnienia w ostatnich latach. Podróże szlakiem smaków i zapachów to nie tylko świetny pomysł na spędzenie czasu, ale też sposób na promocję krajów oraz regionów. Czym zatem jest turystyka kulinarna i jak można zacząć ją uprawiać?
Na te pytania odpowie dr Magdalena Tomaszewska-Bolałek – orientalistka, specjalistka od turystki i dyplomacji kulinarnej, marki narodowej i marketingu miejsc, kierowniczka Food Studies na Uniwersytecie SWPS. Autorka książek o kulturach kulinarnych i zdobywczyni wielu światowych nagród, w tym: wielu Gourmand World Cookbook Awards, Prix de la Littérature Gastronomique, Diamond Cuisine Award i Nagrody Magellana.
Wiedza i międzynarodowe doświadczenia dr Tomaszewskiej-Bolałek będą nam towarzyszyć w kuchni warsztatowej, gdzie wspólnie przygotujemy reprezentacyjne dania.
Kiedy: 24 września, godz. 15.00–18.00
Gdzie: Villa Intrata
Bilet: normalny – 200 zł, ulgowy – 150 zł
Polecane

„Cztery pory roku w polskiej tradycji kulinarnej” – międzynarodowy projekt rekonstrukcji kulinarnej
Projekt „Cztery pory roku w polskiej tradycji kulinarnej” prezentuje polskie dziedzictwo kulinarne w świetle kulturowego sąsiedztwa Polski i Niemiec. Projekt …

Turek w niewoli, czyli jak zostać cukiernikiem i dyplomatą w trudnych okolicznościach
Gdziekolwiek nie sięgniemy w kresowe dzieje dawnej Rzeczypospolitej, natykamy się na tłumy ludności gonione w męczeństwie jasyru. Można domniemywać, że …

Prezenty wspomagające zabiegi dyplomatyczne u sułtana tureckiego
W swoim dziele „Theatrum ceremoniale” niemiecki historyk i prawnik Johann Christian Lünig (1662–1740) opisał ceremoniał obowiązujący na dworze sułtana tureckiego. …

Nie tylko wojna i dyplomacja, czyli o handlu Rzeczypospolitej z Turcją
W latach 80. XX w. mieliśmy do czynienia z niespodziewanym odrodzeniem indywidualnego handlu polsko-tureckiego na skalę niespotykaną od czasów nowożytnych. …

Co dyplomaci składali w darze tureckiemu sułtanowi?
Podarunki były nieodłącznym elementem dyplomacji. Dobierano je starannie, a wiedza o gustach obcych dworów i panującej tam etykiecie stanowiła ważny …

Dyplomacja i turystyka – królewicz Władysław Waza w posiadłościach hiszpańskich (1624-1625)
Królewicz Władysław Waza, syn Zygmunta III i następca polskiego tronu, podróżujący po Europie w latach 1624-1625, pomimo iż nie dotarł …

Francuski dyplomata François de Callières o wyborze Jana Sobieskiego na króla Polski
François de Callières urodził się w Cherburgu, gdzie został ochrzczony 14 maja 1645 r. Jego ojciec Jacques był długoletnim zarządcą …

Rosyjski dyplomata Paweł Tołstoj przed cudownym obrazem na Jasnej Górze
Na zakończenie swojej podróży przez ziemie Rzeczypospolitej dyplomata zatrzymał się w Częstochowie. Samego miasta nie zaszczycił szczególną uwagą, natomiast bardzo …