III Królewski Festiwal Rzemiosł | oferta dla wystawców
aktualność
Serdecznie zapraszamy rzemieślników i odtwórców dawnych zawodów do udziału w Królewskim Festiwalu Rzemiosł organizowanym przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Królewski Festiwal Rzemiosł ma na celu promocję dawnych zawodów i technik wytwórczości. Stanowi równocześnie doskonałą okazję do zaprezentowania wyjątkowych umiejętności i oferty współczesnych twórców.
Wystawcy mogą liczyć na zainteresowanie publiczności licznie odwiedzającej wydarzenia organizowane na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Udział w Festiwalu jest zatem dobrą formą promocji oraz okazją do sprzedaży własnych wyrobów w wyjątkowej historycznej scenerii i wyśmienitym towarzystwie.
Festiwal odbędzie się na przedpolu pałacu wilanowskiego w dniach 16–17 września 2023 r. (sobota i niedziela), w godz. 10.00–18.00. Wstęp na Festiwal dla publiczności jest bezpłatny.
Wystawców biorących udział w Festiwalu Rzemiosł nie obowiązuje opłata wystawiennicza.
Organizatorzy zapewniają:
- miejsce na stanowisko wystawiennicze (ok. 10 m kw. powierzchni, do uzgodnienia z organizatorami);
- kawę, herbatę, wodę oraz lunch (zupa, kanapki) w oba dni wystawiennicze;
- dostęp do wody bieżącej;
- dostęp do toalet.
Montaż i demontaż:
- możliwy wcześniejszy montaż stanowisk – do uzgodnienia z organizatorami;
- demontaż stanowisk – po zakończeniu Festiwalu w niedzielę 18 września 2022 r. lub w poniedziałek, 19 września 2022 r., po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorami;
- finalny układ stoisk zależy wyłącznie od organizatora; aranżacja stoiska leży po stronie wystawcy.
Korzyści:
- udział w wydarzeniu organizowanym na terenie jednego z najbardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych muzeów w Polsce, w pobliżu którego usytuowane są wielkie osiedla mieszkaniowe;
- bezpieczeństwo i pewność wysokiej frekwencji, dzięki specyfice miejsca gwarantującej swobodny dostęp publiczności, nawet w przypadku rygorystycznych obostrzeń sanitarnych (frekwencja w ogrodach i pałacu podczas pierwszego Królewskiego Festiwalu Rzemiosł we wrześniu 2021 r. wyniosła ponad 10 000 osób, choć był to okres pandemii).
Promocja:
Wydarzenie ma zapewnioną promocję w postaci:
- reklamy zewnętrznej na plakatach;
- promocji w mediach.
Dodatkowo Festiwal oraz oferta wystawców będą promowane:
- na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych muzeum;
- na specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku.
Organizator informuje o możliwości wykorzystania do celów promocyjnych zdjęć nadesłanych przez wystawców oraz wykonanych w trakcie Festiwalu.
Relacja z Festiwalu Rzemiosł
Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z poprzednich lat: 2021, 2022.
Ogólne warunki współpracy
Ze względu na specyfikę miejsca oraz jego zabytkowy charakter rejestrację wystawców zamykamy 15 sierpnia 2023 r. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jako organizator wydarzenia zastrzega sobie możliwość wyboru wystawców spośród nadesłanych zgłoszeń.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem:
Zgłoszenia
Zgłoszenia prosimy nadsyłać za pomocą karty zgłoszeniowej do pobrania poniżej.
Pobierz kartę:
Kontakt
Elżbieta Dunin-Wąsowicz
Dział Rekonstrukcji Historycznej i Sprzedaży
+48 695 110 134
festiwalrzemiosl@muzeum-wilanow.pl
Polecane

Królewski Festiwal Rzemiosł | 11–12 września 2021 | fotorelacja
Pierwszy organizowany przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Królewski Festiwal Rzemiosł odbył się 11–12 września 2021 r. Dziękujemy …

Królewski Festiwal Rzemiosł | 17–18 września 2022 | fotorelacja
II Królewski Festiwal Rzemiosł, organizowany przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, odbył się 17–18 września 2022 roku. Na …

Szkło europejskie. Galeria rzemiosła artystycznego
Opracowanie z serii „200 lat Muzeum Wilanowskiego” dotyczy nowożytnego szkła obecnego w pałacu w Wilanowie. Na jego stronach pomieszczono zarówno historię całego zespołu tych kruchych przedmiotów w zbiorach, jak i bliższe informacje na temat wybranych 30 przykładów naczyń z okresu od XVI do początku XIX wieku.

Kolekcja sreber. Galeria rzemiosła artystycznego.
Książka przedstawia historyczną kolekcję sreber wilanowskich i powojennych nabytków sztuki złotniczej. Trzon zbioru tworzą m.in. srebra stołowe i toaletowe, pochodzące ze znakomitych warsztatów francuskich z przełomu XVIII i XIX wieku, uzupełnione równie interesującymi wyrobami z pracowni mistrzów gdańskich, lwowskich i warszawskich.

Ceramika europejska. Galeria rzemiosła artystycznego
Publikacja rozpoczynająca serię „200 lat Muzeum Wilanowskiego” przedstawia w skrócie dzieje wilanowskiej kolekcji ceramiki. Wybrane przykłady tego rodzaju sztuki zdobniczej, powstałe od XV do 2. poł. XIX w., zestawiono w kolejności rozpoczęcia wytwarzania danego tworzywa na terenie Europy.

Dawne rzemiosła skórzane
Rzemiosła skórzane funkcjonujące w dawnej Rzeczypospolitej można podzielić na trzy grupy specjalizacji: rzemiosła zajmujące się pierwotną obróbką skóry; wytwarzające obuwie, …