Krytyczny przewodnik | inspirujący towarzysz zwiedzania
Oddajemy w Wasze ręcę publikację, która powstała w ramach projektu „Between Mnemosyne and Terpsychore”. Nad przygotowaniem Krytycznego przewodnika po Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie pracowaliśmy razem z muzealnikami z Parques de Sintra – Monte de Lua oraz z nauczycielami.
Naszym celem było wykorzystanie wizyty pałacu do rozwoju krytycznego myślenia – kompetencji szczególnie przydatnej w dzisiejszym świecie. Dlatego zamiast opowiadać o wszystkim, co można zobaczyć w rezydencji Jana III, wybraliśmy osiem tematów. Nazwaliśmy je: Z daleka, Ciało, Pamięć, Natura, Edukacja, Władza, Zmysły i Czas. Choć przybliżają historie sprzed kilku wieków, naszym zdaniem są wciąż zaskakująco aktualne. Stawiamy w nim pytania i zachęcamy do refleksji. Zależy nam, by o historii pałacu nie tylko opowiadać, ale też rozmawiać. Chcemy, by korzystanie z dziedzictwa pozwalało lepiej rozumieć szybko zmieniającą się rzeczywistość.
Przewodnik adresowany jest do młodzieży w wieku 14–18 lat. Będzie dobrym towarzyszem wizyty w pałacu – z klasą, rodziną, przyjaciółmi lub w pojedynkę.
Jak korzystać z Krytycznego przewodnika?
Pobierz plik przewodnika na telefon lub wydrukuj. Na spacer z Krytycznym przewodnikiem możesz wyruszyć, układając zagadnienia w dowolnej kolejności lub wybierając te, które są dla Ciebie najbardziej inspirujące.
Pobierz plik:
Zachęcamy do rozmowy z osobami towarzyszącymi Ci w wizycie i wykorzystania proponowanych przez nas tematów. Jeśli w trakcie pojawią się nowe pytania, tym lepiej! Krytyczne myślenie to także umiejętność stawiania pytań. Nie przejmuj się, jeśli nie zawsze znajdziesz odpowiedź albo będzie ich zbyt wiele. Samo myślenie i rozpatrywanie alternatyw to dobre ćwiczenie dla mózgu!
Zachęcamy do zwiedzania Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie z Krytycznym przewodnikiem!
Lider projektu: Parques de Sintra-Monte da Lua, Sintra
Partnerzy projektu:
- Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
- Szkoła tańca: Meet Share Dance, Madryt (https://meetsharedance.com/)
- Partner technologiczny: byAr, Lizbona (https://www.byar.pt/)
- Szkoła portugalska: Agrupamento de Escolas de Monte da Lua, Sintra (https://agml.pt/ )
- Szkoła polska: LXXXVI L.O. im. Batalionu „Zośka”, Warszawa (https://zoska.edupage.org/)
Projekt dofinansowano ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus +
Polecane
„Between Mnemosyne and Terpsychore” | nowy projekt europejski | taniec współczesny, dziedzictwo i rozszerzona rzeczywistość
W wilanowskim muzeum realizujemy europejski projekt „Between Mnemosyne and Terpsychore”, który łączy miejsca dziedzictwa europejskiego, współczesny taniec oraz edukację młodzieży. …
Pałac Sintra – lider projektu „Between Mnemosyne and Terpsychore”
Projekt „Between Mnemosyne and Terpsychore”, łączący miejsca dziedzictwa europejskiego, współczesny taniec z edukacją młodzieży, realizujemy w doborowym towarzystwie. Liderem projektu …
Godziny otwarcia
PałacGodziny otwarcia pałacu od 8 stycznia do 15 grudnia 2024 r.: dla gości indywidualnych: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty, niedziele …