© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   03.11.2021

„Debiutantki” | inauguracja IX edycji programu

30 października 2021 r. w Oranżerii  Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się uroczysta inauguracja IX edycji programu „Debiutantki”, od wielu lat realizowanego we współpracy z naszym muzeum.

„Debiutantki” to program edukacyjno-charytatywny, którego celem jest rozwój społecznej, historycznej i estetycznej wrażliwości młodych kobiet w wieku 18–25 lat. Twórczyni programu Agnieszka Michalczyk, prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery, wraz z Joanną Zientek z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Debiutantkami z wcześniejszych edycji powitały 19 nowych studentek z całej Polski, gotowych podnosić wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętej kultury. IX edycja potrwa do końca września 2022 r. Podczas realizacji programu edukacyjnego Debiutantki zapoznają się z historią pałacu, będą uczestniczyć w wykładach i warsztatach, aktywnie działać w królewskich ogrodach.

Podczas uroczystości inauguracji dużo pozytywnych emocji wywołało wykonanie utworu „A po nocy przychodzi dzień”, gdzie w rolę siedmiu odchodzących nocy i siedmiu przychodzących dni wcieliły się wcześniejsze Debiutantki. Ostatnią część spotkania wypełniły rozmowy o sztuce towarzyszące wystawie malarstwa Karoliny Adamowicz.