© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   19.03.2015

Detektyw Główka na tropie – słuchowisko

Danuta Stenka i Wojciech Pszoniak w słuchowisku Detektyw Główka na tropie – zapraszamy rodziców i dzieci do wysłuchania tej niezwykłej historii. Dołącz do zabawnych i intrygujących zdarzeń w pałacu króla Jana III w Wilanowie.

Z inicjatywy rezydencji królewskich: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum Rezydencji Królów i Rzeczypospolitej, Muzeum Łazienek Królewskich oraz Zamku Królewskiego na Wawelu powstały cztery słuchowiska dla dzieci poświęcone historii i legendom królewskich rezydencji.  Autorem scenariuszy do wszystkich nagrań jest Tomasz Maciej Trojanowski. 

W niedzielę 22 marca 2015 r. o godz. 19.25  na falach Programu I Polskiego Radia odbyła się premiera pierwszego słuchowiska z serii pt. Detektyw Główka na tropie. Akcja opowieści toczy się w Wilanowie, a zaczyna się od nagłego przerwania mappingu. Awaria techniczna uniemożliwia wyświetlenie prezentacji. Pani Kustosz musi przeprosić widzów i aby zapobiec podobnemu wypadkowi w przyszłości, wezwać odpowiednie służby do wyjaśnienia i naprawienia zaistniałej sytuacji. Próbę rozwikłania zagadki tajemniczego przerwania widowiska świetlnego podejmie Detektyw Główka. Komu mogło zależeć na niedopuszczeniu do wyświetlenia mappingu? Odpowiedź na to pytanie może znaleźć tylko łebski Główka. 

W słuchowisku Detektyw Główka na tropie występują: Wojciech Pszoniak jako Detektyw Główka, Marcin Przybylski jako Technik, Danuta Stenka jako Pani Kustosz, Andrzej Blumenfeld jako Starszy Aspirant, Paweł Ciołkosz jako Młodszy Aspirant, Miłogost Reczek jako Głos.

Reżyseria: Waldemar Modestowicz.
Muzyka: Renata Baszun.
Realizacja akustyczna: Maciej Kubera. 

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wysłuchania zabawnej historii nietypowego śledztwa przeprowadzonego w królewskim Wilanowie. Słuchowisko dostępne poniżej.

Posłuchaj tutaj!

O śledztwie prowadzonym przez detektywa Główkę w Łazienkach Królewskich można posłuchać TUTAJ, a w Zamku Królewskim TUTAJ.


Partnerzy:

      Logo Zamku Królewskiego w Warszawie