© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   02.09.2021

DOFE 2021 | „Widziane z bliska...” – spotkanie online z ekspertami nowoczesnych technik digitalizacji

Macie w domu przedmioty z reprodukcjami najbardziej znanych dzieł sztuki? Choć raz buszowaliście w cyfrowych kolekcjach? A może korzystacie z nich, tworząc własne dzieła? Czy wiecie jednak, co musi się zadziać, zanim zdigitalizowany obiekt trafi do sieci?

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbyło się spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzieli o nowoczesnych, zaawansowanych technikach digitalizacji i jej etapach. Możecie zobaczyć nagranie i wysłuchać odpowiedzi na pytania, po co potrzebna jest digitalizacja dzieł sztuki, jak mogą z jej efektów skorzystać specjaliści i publiczność oraz co wyróżnia projekt POPC „www.muzeach”

Na profilu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na Facebooku  znajdziecie nagranie rozmowy o nowoczesnych rozwiązaniach w muzeach, która odbyła się 17 września 2021 r.

Projekt „www.muzeach” realizują: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jako lider i beneficjent w partnerstwie z: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowym w Lublinie, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum – Zamkiem w Łańcucie. Głównym celem jest udostępnianie zasobów cyfrowych różnego rodzaju z wielu muzeów w jednym miejscu w sposób prosty i bezpłatny – a przez to poprawa dostępu do zasobów kultury w formie cyfrowej.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich oraz ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, oś Priorytetowa nr 2 „E-administracja i otwarty rząd”, działanie nr 2.3 „Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego”, poddziałanie nr 2.3.2 „Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury”.

POPC


Więcej o Dniach Otwartych Funduszy Europejskich na stronie: dniotwarte.eu.

logo Dni Otwartych Funduszy Europejskich