© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Dostępność – partnerzy

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jest opiekunem wielu wspaniałych zabytków stanowiących historyczne i przyrodnicze dziedzictwo narodowe. Jednym z naszych celów jest udostępnienie tego wyjątkowego miejsca jak największej liczbie zainteresowanych. Ponieważ bardzo zależy nam, aby nasza oferta w jak najpełniejszym stopniu odpowiadała potrzebom naszych gości, w tym osób z niepełnosprawnościami, przy tworzeniu programów, scenariuszy i wystaw współpracujemy z różnymi organizacjami specjalizującymi się w pracy z poszczególnymi grupami osób ze szczególnymi potrzebami.

           

 

Centrum Alzheimera – dostosowywanie oferty do potrzeb osób chorych na Alzheimera, szkolenia dla pracowników, konsultacje.

Fundacja Kultury bez Barier – dostosowywanie wystaw do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku, audiodeskrypcja, szkolenia dla edukatorów z zakresu pracy z osobami z niepełnosprawnością wzroku oraz z zasad żywej audiodeskrypcji.

Fundacja Synapsis – dostosowywanie oferty do potrzeb osób ze spektrum autyzmu, szkolenia dla pracowników, konsultacje.

Fundacja Vis Maior – przede wszystkim dostosowywanie scenariuszy spotkań muzealnych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku, szkolenia dla naszych pracowników i współpracowników na temat potrzeb gości z niepełnosprawnością wzroku, porady i konsultacje.