© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   03.12.2012

„Gdzie jest wydra?” – książka dla dzieci

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu niezwykle ciekawą i intrygującą książkę dla dzieci napisaną przez Dorotę Sidor, a wydaną przez wydawnictwo Dwie Siostry we współpracy z Muzeum Pałacem w Wilanowie:
Gdzie jest wydra? – czyli śledztwo w Wilanowie.

To pasjonująca gra książkowa osadzona w czasach Jana III Sobieskiego. Czytelnik ma za zadanie pokierować śledztwem w królewskiej rezydencji, by odnaleźć zaginioną ulubienicę króla – wydrę zwaną Robakiem!  
 
W pałacu w Wilanowie szykuje się wielka uczta: król Jan III Sobieski obchodzi imieniny. Ale zamiast się cieszyć – rozpacza! Jego ulubienica – oswojona wydra – zniknęła bez śladu. Król potrzebuje pomocy w  jej odnalezieniu. Dziecko ma za zadnie dołączyć do czwórki młodych detektywów i pokierować śledztwem. Czy uda się rozwiązać zagadkę, nim zjadą się imieninowi goście?

Fabuła została zainspirowana autentyczną historią słynnej oswojonej wydry znanej z Pamiętników Jana Chryzostoma Paska. Interaktywna opowieść wciąga, bawi i w atrakcyjny sposób przekazuje dzieciom wiedzę o królewskiej rezydencji w Wilanowie, jej mieszkańcach i gościach oraz ich zwyczajach.

Premiera książki: 7 grudnia 2012 r.