© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   17.05.2016

„Historia Polski" Bernarda O’Connora w wersji elektronicznej

„Historia Polski”  Bernarda O'Connora to jedna z najlepszych relacji o Rzeczypospolitej, jakie wyszły spod piór cudzoziemców w siedemnastym wieku. Jej autor – irlandzki katolik, który przeszedł na anglikanizm, osobisty lekarz króla Jana III Sobieskiego, przyrodnik i historyk – przebywał w Polsce zaledwie kilka miesięcy. Mimo to, dzięki wrodzonemu zmysłowi obserwacji, umiejętności korzystania z dostępnych źródeł oraz naukowej pasji, stworzył dzieło niezwykle wnikliwe, interesujące, a przy tym piękne. 

„Historia Polski” pod redakcją Pawła Hanczewskiego, w tłumaczeniu przygotowanym przez Wiesławę Duży, Tomasza Falkowskiego, Pawła Hanczewskiego i Katarzynę Pękacką-Falkowską, to dzieło ważne dla badaczy nowożytnej historii Polski. Wydana w serii Silva Rerum, przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w 2012 roku, jest pierwszą pełną polską edycją dzieła O'Connora.

W związku z wyczerpaniem nakładu książki, przekonani o jej dużej wartości literackiej i naukowej jako źródła historycznego, oddajemy do rąk czytelników pełną, bezpłatną wersję elektroniczną „Historii Polski” Bernarda O'Connora.