© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Praktyki i staże w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Barokowy pałac w Wilanowie otoczony ogrodami był siedzibą króla Jana III, wybitnego wodza, patrona sztuk i nauk. Potem, od początku XVIII w. mieszkali tu przedstawiciele najznamienitszych rodów, a w 1805 r. Stanisław Kostki Potocki otworzył w pałacu muzeum z kolekcją dzieł sztuki europejskiej i orientalnej oraz pamiątkami związanymi z rodem Sobieskich.

Bogata oferta muzeum pozwala wszystkim czerpać z dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego królewskiej rezydencji, bo jest dostosowana do różnych potrzeb publiczności. Spacery tematyczne, warsztaty, lekcje muzealne, kursy dawnego rzemiosła, wystawy, koncerty i bogate zasoby strony internetowej ułatwiają dorosłym i dzieciom odkrywanie historii i kultury dawnej Rzeczypospolitej. Wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to możliwość kontaktu ze sztuką i przyrodą – doświadczania, oglądania, badania, a także twórczego przetwarzania i przeżywania. 

Jeśli podzielasz nasze wartości, wiesz, jak ważna jest współcześnie rola muzeów, i chcesz zdobywać doświadczenie w dynamicznym, kreatywnym i demokratycznym zespole muzealnym, podejmij praktyki lub staż w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Zasady przyjęcia oraz odbywania praktyk studenckich oraz staży zostały szczegółowo opisane w Regulaminie wolontariatu, praktyk i staży w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

W sprawie praktyk, staży i stypendiów prosimy o kontakt na adres: praktyki[at]muzeum-wilanow.pl