© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   06.05.2020

Kameralne spacery parkowe dla grup | codziennie

Zapraszamy do parku wilanowskiego na aktywności edukacyjne, które wspierają nauczanie szkolne. Po tygodniach spędzonych na lekcjach online przed ekranem komputera kontakt z przyrodą, wyzwania dla rąk, nóg i głowy będą miłą odmianą. Uwaga! Dzieci mogą nie zauważyć, że właśnie opanowały kolejne zagadnienie, a nawet polubić naukę!

Zajęcia prowadzimy codziennie, zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych. Na kameralne spacery można wybrać się rodzinnie lub w małej grupie!


Zajęcia przyrodnicze:

  • KRÓL OGRODNIK (4–9 lat) – zajęcia przyrodnicze, które umożliwią poznanie licznych sprzymierzeńców ogrodnika w świecie zwierząt.
  • ZIELONA WYPRAWA (4–9 lat) – wyprawa w świat parkowej przyrody.
  • WILANOWSKIE OBSERWATORIUM PRZYRODY (10–15 lat) – w trakcie zajęć nauczymy się oznaczać rodzime i obce gatunki drzew, rozpoznawać tropy i ślady zwierząt.
  • KRÓLEWSKI ŻYWIOŁ – KULTURA I NATURA W REZYDENCJI WILANOWSKIEJ (13–19 lat)  zwiedzanie ogrodów wilanowskich pod kątem zależności między dziedzictwem przyrodniczym i historycznym.
  • STYLE W OGRODACH (13–19 lat) – zajęcia stanowią prezentację różnych typów założeń ogrodowych na przykładzie ogrodów wilanowskich.

Gra terenowa:

  • KLUCZ DO FASAD PAŁACU W WILANOWIE (10–15 lat)  gra terenowa obfitująca w fikcyjne zagrożenia i całkiem realne wyzwania intelektualne, przybliżająca dzieciom tematykę mitologiczną.

Warsztaty filmowe:

  • OPOWIEM O KRÓLU (13–19 lat)  sposób na samodzielne zmierzenie się z dziesiątą muzą, warunkiem aktywnego udziału w zajęciach jest posiadanie przez uczestników własnych smartfonów.

______________________________________________________________

Uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas zajęć.  

Liczebność grup: maksymalnie 9 os.

Dystans: prosimy o zachowanie odległości minimum 1,5 metra od osób, z którymi nie przebywają Państwo na co dzień.

Środki ochrony: każdy uczestnik zajęć jest zobowiązany do noszenia maseczki ochronnej.

Pomoce dydaktyczne: karty ćwiczeń do Państwa indywidualnego użytku są pobierane i wydawane przez edukatora w rękawiczkach jednorazowych, pozostałe pomoce są poddawane dezynfekcji przed zajęciami i po nich.

Zajęcia odbywają się na zewnątrz. Prosimy pamiętać o dostosowaniu stroju do pogody. 

Zachęcamy do rezerwacji grupami rodzinnymi.

______________________________________________________________

Koszt zajęć: 120 zł (opłata za grupę)

Rezerwacja

t: (+48) 22 544 28 50 (pon.–pt., godz. 9–16)

m: bilety@muzeum-wilanow.pl