© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   19.06.2019

Konferencja „Aspekty konserwatorskie i ekologiczne w ochronie krajobrazu” | 24–25 października 2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w XXVI ogólnopolskiej konferencji naukowej dotyczącej sztuki ogrodowej i dendrologii historycznej pt. Aspekty konserwatorskie i ekologiczne w ochronie krajobrazu, która odbędzie się 24–25 października 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia” na Politechnice Krakowskiej.

Spotkanie poświęcone będzie aspektom konserwatorskim i ekologicznym w ochronie krajobrazu w kontekście dorobku profesora Gerarda Ciołka oraz jubileuszu i twórczości profesor Anny Mitkowskiej.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Architektury Krajobrazu, Zakład Sztuki Ogrodowej i Terenów Zielonych Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków – Zarząd Główny, Sekcja Sztuki i Architektury Ogrodowej Komisji Urbanistyki i Architektury O/PAN w Krakowie oraz Sekcja Architektury Krajobrazu Komisji Urbanistyki i Architektury O/PAN w Krakowie.

Partnerzy: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Organizacji Ochrony Zabytków i Miejsc Zabytkowych ICOMOS

Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Generalnego Konserwatora Zabytków Profesor Magdaleny Gawin, Rektora Politechniki Krakowskiej Profesora Jana Kaziora oraz Prezesa Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu SAK Piotra Redy.

Po wszelkie informacje dotyczące konferencji zapraszamy na strony:

www.architektura-krajobrazu.pk.edu.pl/

konferencjaogrodowa.pk.edu.pl/

Logo Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki

Partnerzy:

Logo Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Logo Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS