© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   23.12.2021

Konkurs fotograficzny „Pewnego razu w Wilanowie” | do 31 stycznia


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Pewnego razu w Wilanowie” na portalu Instagram.

Konkurs trwa od 21 grudnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.

Mamy wiele okazji do świętowania! Nasz profil na Instagramie (@wilanowpalac) obserwuje już ponad 6000 osób, a wilanowskie archiwum społeczne „Pewnego razu w Wilanowie” skończyło dwa lata. Dziękujemy że, jesteście z nami!

Czekamy na najpiękniejsze zdjęcia z Waszych rodzinnych albumów, cyfrowych i analogowych! Do konkursu zgłaszajcie fotografie wykonane na terenie wilanowskiego muzeum (w parku, pałacu) lub w okolicach królewskiej rezydencji. Liczą się intrygujące ujęcia, ulotna chwila zapisana na fotografii i ciekawy opis.

Przenieśmy się razem w czasie i odkryjmy piękne wspomnienia!


Zasady konkursu:

 1. Na swoim profilu na Instagramie zamieść zdjęcie z rodzinnego albumu cyfrowego lub analogowego, które zostało wykonane na terenie muzeum lub w jego okolicy.
 2. Dodaj hasztagi #pewnegorazuwwilanowie i #konkurs, a także oznacz profil muzeum (@wilanowpalac).
 3.  Zdjęcie opisz, podając takie informacje jak: data wykonania, kto jest przedstawiony na zdjęciu, kto jest autorem fotografii (jeśli jest on znany). Opisz także sytuację, która na fotografii została uwieczniona. Możesz zacząć od słów: „Pewnego razu w Wilanowie...”.
 4. Możesz zgłosić maksymalnie 5 zdjęć do konkursu.
 5. Pamiętaj, żeby Twój profil na Instagramie miał status „publiczny” – tylko wtedy mamy szansę zobaczyć zgłoszone do konkursu fotografie!
 6. Pod uwagę bierzemy jedynie zdjęcia zamieszczone na portalu Instagram między 21 grudnia 2021  a 31 stycznia 2022 roku.
 7. Udział w konkursie oznacza, że akceptujesz jego regulamin.

Pełen regulamin konkursu do pobrania poniżej:Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

 • Ekskluzywny, wielkoformatowy katalog wystawy „Jan III Sobieski. Polski król w Wiedniu” – prawdziwa gratka dla miłośników baroku i pięknie wydanych książek!
 • Pierwsza staropolska książka kucharska „Compendium ferculorum albo Zebranie Potraw” Stanisława Czernieckiego – książka o tym, jak pobudzać smak i wyobraźnię, jak zaskakiwać biesiadników, czarować ich wyglądem i sposobem wydania potraw!
 • „Ad Villam Novam. Wilanów we wspomnieniach” (tom V) – pozycja obowiązkowa dla miłośników Wilanowa i historii XX w.; opisane tu wspomnienia dotyczą wilanowskiego pałacu i jego okolic z okresu II wojny światowej.
 • Wciągające, mądre książeczki dla małych odkrywców i detektywów „Gdzie jest wydra?” i „Cztery pory roku w rezerwacie przyrody Morysin”.
 • Zachwycające wilanowskie pamiątki (etui na okulary przeciwsłoneczne, chusteczki do okularów, etui na telefon – różne wzory).
 • Plakaty z wilanowskiej odsłony wystawy „Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza” zaprojektowane przez Krzysztofa Radoszka – to ostatnia szansa, żeby je zdobyć!

Więcej informacji o nagrodach znajdziesz w naszym muzealnym sklepie.

Dowiedz się więcej o wilanowskim archiwum społecznym „Pewnego razu w Wilanowie” i zajrzyj do naszego archiwum w wersji online!

Kontakt: pewnegorazu[at]muzeum-wilanow.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy dobrej zabawy!