© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Królewski Ogród Światła | często zadawane pytania (FAQ)

Ile trwa zwiedzanie całego Królewskiego Ogrodu Światła?

Zwiedzenie całej ekspozycji trwa ok. 45 minut. W piątki, soboty i niedziele, gdy odbywają się pokazy mappingów, do czasu zwiedzania trzeba doliczyć dodatkowe 15 minut (tyle trwa jeden pokaz). Długość pobytu w Królewskim Ogrodzie Światła zależy od zwiedzających. Muzeum nie limituje czasu pobytu na ekspozycji.


W jakie dni otwarta jest ekspozycja?

Królewski Ogród Światła czynny jest CODZIENNIE od 13 października 2023 do 3 marca 2024 r., oprócz: 1 listopada, 24 i 31 grudnia.

Więcej o dniach i godzinach otwarcia


O której godzinie jest ostatnie wejście na teren Królewskiego Ogrodu Światła?

Ostatnie wejście na teren ogrodu możliwe jest o godz. 20.30.


O co chodzi z limitami wejścia na daną godzinę?

W związku z dużą liczbą osób odwiedzających ekspozycję na daną godzinę obowiązują limity sprzedaży biletów (3000 biletów na każdą godzinę, tj. 17.00–18.00, 18.00–19.00 itd.).

Oznacza to, że podczas zakupu biletu należy wskazać nie tylko dzień, ale też przedział godzinowy WEJŚCIA do Królewskiego Ogrodu Światła. Na ekspozycji można przebywać bez ograniczeń. Ograniczenia wprowadzamy dla bezpieczeństwa gości i pracowników muzeum.


Ile kosztują bilety do Królewskiego Ogrodu Światła?

Zobacz cennik biletów i informacje o ich zakupie. Tam też piszemy o zniżkach, biletach dla grup, opłatach za parking.


Gdzie można kupić bilety do Królewskiego Ogrodu Światła?

  • Bilety najłatwiej kupić online.
  • Można je też kupić w kasie muzeum, kasa jest czynna w godz. 9.00–15.00.
  • Codziennie w godzinach wstępu na wystawę bilety można kupić w biletomacie (uwaga: płatność jedynie kartą). 


Czy mogę zapłacić za bilety gotówką?

Tak, jeśli kupujesz bilety w kasie. Kasa muzeum jest czynna codziennie w godz. 9.00–15.00.


Czy bilety można zwrócić lub wymienić?

Nie. Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi ani wymianie na inne bilety. Zwrot kosztów za zakupione bilety może nastąpić jedynie, jeśli w dniu obowiązywania biletu Królewski Ogród Światła został zamknięty. Aby otrzymać zwrot kosztów, należy wysłać wiadomość na adres: dop@muzeum-wilanow.pl.

Kupując bilety online, należy zwrócić uwagę na poprawne wpisane adresu e-mail, na który zostaną wysłane bilety. Jeśli adres e-mail zostanie wpisany błędnie, przez co zwiedzający nie otrzyma biletów, muzeum nie zwraca kosztów utraconych biletów.


Czy wstęp na mappingi jest płatny?

Tak, wstęp na mappingi jest płatny. Pokazy mappingów wliczone są w cenę biletów do Królewskiego Ogrodu Światła. Nie trzeba kupować dodatkowych biletów, żeby zobaczyć mapping.


W jakie dni odbywają się pokazy mappingów?

Zobacz pełen harmonogram mappingów.


Czy trzeba wcześniej rezerwować bilety?

NIE PROWADZIMY REZERWACJI BILETÓW. Bilety można kupić przez internet: www.bilety.wilanow-palac.pl lub biletomatach znajdujących się na przedpolu.


Czy jest zniżka na Kartę Dużej Rodziny?

Nie. Królewski Ogród Światła jest wystawą czasową, na którą nie obowiązują zniżki na Kartę Dużej Rodziny.


Czy grupom przysługują zniżki?

Nie przewidujemy zniżek ze względu na zakup większej liczby biletów. Niezależnie od liczby osób w grupie wszyscy (również opiekunowie) kupują bilety w regularnych cenach.


Czy opiekun grupy wchodzi bezpłatnie?

Nie. Każda osoba wchodząca do Królewskiego Ogrodu Światła powinna wykupić bilet zwykły bądź ulgowy.


Czy na terenie ekspozycji można robić zdjęcia ze statywem?

Tak, trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę, aby nie powodowało to niebezpieczeństwa bądź zmniejszenia komfortu zwiedzania dla pozostałych gości przebywających na terenie ekspozycji.


Czy na teren ekspozycji można wejść z psem?

Nie. Królewski Ogród Światła zlokalizowany jest na terenie zabytkowego ogrodu, do którego wstęp z psami jest niemożliwy. Wyjątkiem jest pies przewodnik lub pies asystujący. Zakaz dotyczy psów każdej wielkości, również małych, noszonych w torebkach.


Czy w pobliżu jest parking?

Do dyspozycji gości jest parking publiczny znajdujący się przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 31 zarządzany przez Urząd Dzielnicy Wilanów (czynny codziennie) oraz parking muzeum przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 4, wjazd od ul. Przyczółkowej (czynny w soboty i niedziele). Są to parkingi płatne


Czy Królewski Ogród Światła pobiera dużo energii?

Wszystkie elementy użyte do realizacji wystawy są energooszczędne, bazują na 400 tys. diod LED i zużywają łącznie 35 kw/h. W przeliczeniu na miesiąc to ok. 5250 kW, co stanowi 0,63% całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną pobieraną przez muzeum, aby zabezpieczyć podstawowe funkcjonowanie instytucji.

Pobór energii elektrycznej podczas jednego wieczoru zimowego wyświetlania wystaw oraz mappingu oszacowano na 175 kW, czyli 210 zł brutto. Zużycie prądu podczas wyświetlania całej wystawy w czasie 5 miesięcy to wartość 1,68% całego zapotrzebowania muzeum na energię elektryczną w skali roku. 

Przeczytaj więcej w oświadczeniu muzeum.