Tunel muzyczny
Goście odwiedzający historyczne ogrody Pałacu Wilanowskiego po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Na wystawę zaprowadzi ich 75-metrowy świetlisty muzyczny tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka skomponowana na potrzeby instalacji.
Królewskie życie
Na dziedzińcu głównym Pałacu Wilanowskiego zobaczymy kompozycje świetlne nawiązujące do życia Jana III – historii jego miłości do Marii Kazimiery, wojen oraz działań dyplomatycznych. To także znakomite scenerie do zrobienia pamiątkowych zdjęć na tle bajkowo oświetlonej rezydencji królewskiej.
Ogród Północny
Prowadzi do niego rozświetlona pergola przystrojona liśćmi winorośli, cytryn, wawrzynu i agrestu. U wejścia do tej części parku znajdują się instalacje, które umożliwią zapozowanie w stylizowanych na XVII-wieczne świetlnych szatach. A za pergolą zaczyna się prawdziwa zabawa z wyłaniającymi się z mroku wydrami! Nie tylko dzieci będą zachwycone, gdy uda im się przybić piątkę królewskiemu pupilowi!
Ogród Południowy przy Oranżerii
W takim labiryncie warto się zgubić! Tę część Królewskiego Ogrodu Światła zainspirowały mitologiczne historie. Wśród ruin natkniemy się na bóstwa i mityczne stworzenia. Wybrańcy niczym Zeus spróbują rozświetlać nieboskłon piorunami, jak Herakles pokonają hydrę lub niby Posejdon wzburzą świetliste morze.
Taras górny
W tej części barokowego ogrodu przy pałacu przywołujemy przyjaźń dwóch wybitnych osobistości – króla Jana III i astronoma Jana Heweliusza. W Obserwatorium znajdziemy liczne urządzenia astronomiczne i wyjątkowy zegar, które pozwolą sięgnąć w gwiazdy i inaczej spojrzeć na upływający czas.
Muzyczny Ogród Marzeń
Muzyczny Ogród Marzeń znajduje się na tarasie dolnym barokowego ogrodu. Odbywające się w nim pokazy świetlno-muzyczne można podziwiać z wysokości tarasu górnego, co daje niesamowity efekt! Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to w rytm muzyki klasycznej.
Utwory, które można usłyszeć w Muzycznym Ogrodzie Marzeń:
- Piotr Czajkowski, muzyka z baletu „Jezioro łabędzie” (fragment)
- Antonio Vivaldi, aria z opery Giustino „Vedro con mio diletto”, wyk. Nicola Benedetti
- Jan Sebastian Bach, III Koncert brandenburski G-dur
Ogród Różany Raffaello
Po raz kolejny Ogród Różany rozkwitnie zimą. Tym razem wypełniają go zaskakujące rozmiarami kwiaty, które przeniosą nas w magiczny świat, pozwalając spojrzeć na rzeczywistość z perspektywy jego najmniejszych mieszkańców. Dzięki fotoramie będzie to także doskonałe miejsce na wykonanie pamiątkowej fotografii przed wyjściem z Królewskiego Ogrodu Światła.
Obserwuj Królewski Ogród Światła na Facebooku
Organizator wystawy: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Mecenas wystawy: Raffaello
Wykonawca świetlnych instalacji: Multidekor
Realizacja mappingów: Pro4Media