© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   08.10.2021

Królewski Ogród Światła – instalacje

Tunel muzyczny

Goście odwiedzający historyczne ogrody Pałacu Wilanowskiego po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Na wystawę zaprowadzi ich 75-metrowy świetlisty muzyczny tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka skomponowana na potrzeby instalacji.


Królewskie życie

Na dziedzińcu głównym Pałacu Wilanowskiego zobaczymy kompozycje świetlne nawiązujące do życia Jana III – historii jego miłości do Marii Kazimiery, wojen oraz działań dyplomatycznych. To także znakomite scenerie do zrobienia pamiątkowych zdjęć na tle bajkowo oświetlonej rezydencji królewskiej.

Wizualizacja instalacji na dziedzińcu pałacu w Wilanowie

Ogród Północny

Prowadzi do niego rozświetlona pergola przystrojona liśćmi winorośli, cytryn, wawrzynu i agrestu. U wejścia do tej części parku znajdują się instalacje, które umożliwią zapozowanie w stylizowanych na XVII-wieczne świetlnych szatach. A za pergolą zaczyna się prawdziwa zabawa z wyłaniającymi się z mroku wydrami! Nie tylko dzieci będą zachwycone, gdy uda im się przybić piątkę królewskiemu pupilowi! 

Ogród Południowy przy Oranżerii

W takim labiryncie warto się zgubić! Tę część Królewskiego Ogrodu Światła zainspirowały mitologiczne historie. Wśród ruin natkniemy się na bóstwa i mityczne stworzenia. Wybrańcy niczym Zeus spróbują rozświetlać nieboskłon piorunami, jak Herakles pokonają hydrę lub niby Posejdon wzburzą świetliste morze.

Taras górny

W tej części barokowego ogrodu przy pałacu przywołujemy przyjaźń dwóch wybitnych osobistości – króla Jana III i astronoma Jana Heweliusza. W Obserwatorium znajdziemy liczne urządzenia astronomiczne i wyjątkowy zegar, które pozwolą sięgnąć w gwiazdy i inaczej spojrzeć na upływający czas.

Muzyczny Ogród Marzeń

Muzyczny Ogród Marzeń znajduje się na tarasie dolnym barokowego ogrodu. Odbywające się w nim pokazy świetlno-muzyczne można podziwiać z wysokości tarasu górnego, co daje niesamowity efekt! Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to w rytm muzyki klasycznej. 

Utwory, które można usłyszeć w Muzycznym Ogrodzie Marzeń:

  • Piotr Czajkowski, muzyka z baletu „Jezioro łabędzie” (fragment)
  • Antonio Vivaldi, aria z opery Giustino „Vedro con mio diletto”, wyk. Nicola Benedetti
  • Jan Sebastian Bach, III Koncert brandenburski G-dur


Ogród Różany Raffaello

Po raz kolejny Ogród Różany rozkwitnie zimą. Tym razem wypełniają go zaskakujące rozmiarami kwiaty, które przeniosą nas w magiczny świat, pozwalając spojrzeć na rzeczywistość z perspektywy jego najmniejszych mieszkańców. Dzięki fotoramie będzie to także doskonałe miejsce na wykonanie pamiątkowej fotografii przed wyjściem z Królewskiego Ogrodu Światła.Sprawdź ceny biletów oraz dni i godziny otwarcia

Obserwuj Królewski Ogród Światła na Facebooku


Organizator wystawy: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Logo Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Mecenas wystawy: Raffaello

Logo Raffaello

Wykonawca świetlnych instalacji: Multidekor

Logo Multidekor

Realizacja mappingów: Pro4Media