© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   19.01.2021

„Kultura wymaga szczepienia” – akcja #SzczepimySię

Pandemia COVID-19 sprawiła, że instytucje kultury praktycznie z dnia na dzień zostały zamknięte albo ograniczono ich działanie.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie stara się o dalsze jak najszersze, bezpieczne udostępnianie muzeum publiczności. Zapraszamy do pałacu, parku i Królewskiego Ogrodu Światła, funkcjonując w ścisłym reżimie sanitarnym, co oznacza między innymi konieczność ograniczenia maksymalnej liczby odwiedzających. Tak jak każdy, my również chcemy jak najszybszego powrotu do normalności.

Zdaniem ekspertów szczepionka wydaje się jedynym rozwiązaniem. Dlatego apelujemy – weź udział w szczepieniu i pomóż kulturze powrócić na należne jej miejsce!

#KulturaWymagaSzczepienia #SzczepimySię

Informujemy także, że Ministerstwo Cyfryzacji stworzyło aplikację mobilną ProteGO Safe, pomocną w walce z pandemią koronawirusa. Można ją pobrać za darmo ze sklepów Google Play lub AppStore.

Aplikacja składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich umożliwia samokontrolę stanu zdrowia i pozwala na bieżąco weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Drugi moduł – to skanowanie otoczenia użytkownika urządzenia, na którym jest zainstalowana aplikacja i komunikowanie w przypadku ryzyka kontaktu z wirusem.

Więcej informacji o aplikacji można znaleźć poniżej:
https://www.gov.pl/web/protegosafe
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/protego-safe--to-dziala