© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   01.07.2022

Lato w Wilanowie

Latem w Muzeum patrzymy w niebo, wsłuchujemy się w rytm przyrody, przyglądamy własnym przeżyciom! To najlepszy czas, by wzorem Jana III odetchnąć w królewskiej rezydencji – nad Jeziorem Wilanowskim oderwać się od zgiełku miasta, podziwiać dzieła sztuki, a jednocześnie wyruszyć w naprawdę odległą, liczoną w latach świetlnych podróż. Szczegóły – poniżej i w kalendarium.

Zapraszamy na m.in. na program „Pałac w pełni” zainspirowany różnymi obliczami Księżyca oraz koncerty. Moc letnich atrakcji przygotowaliśmy też dla gości z Ukrainy: zapraszamy na zabawy na świeżym powietrzu, kajaki i warsztaty artystyczne. Przyjdźcie wraz z ukraińskimi przyjaciółmi!

Tuż przed końcem wakacji zapraszamy na II Królewski Festiwal Rzemiosł (uwaga, można się zgłosić jako wystawca!) i warsztaty wyplatania słomianych uli.

W wybrane dni tygodnia zapraszamy na pokazy rekonstrukcyjne: do kuźni, drukarni i taboru królewskiego. W weekendy możecie lepiej poznać pałac i park podczas spaceru z edukatorem

Codziennie można zwiedzić wystawy: „Kolekcjonerstwo Potockich”, „Rekonstrukcje ubiorów rekreacyjnych od XVII do początku XX w.”, a także „Rekonstrukcje ubiorów historycznych z XVII–XVIII w.”.

Zapraszamy! Spędźcie to lato z nami! 

Kalendarium 

  • 1 września

Dzień bezpłatnego wstępu do muzeum

Letnie harce w ogrodach – rodzinne spotkania na trawie

Tabor Jana Sobieskiego – pokazy rekonstruktorskie

  • 3 września

Lato w błękicie – warsztaty cyjanotypii

  • 4 września

Odgłosy kosmosu – koncert 

  • 6 września

Podróże kajakowe – romantyczny rejs przez historię

  • 10 września

W blasku pełni – spacer

  • 17–18 września

II Królewski Festiwal Rzemiosł

„Pszczele sploty” – warsztaty wyplatania słomianych uli

Festiwalowe warsztaty kaligraficzne