© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Lekcje muzealne

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza grupy szkolne ze wszystkich typów szkół i w każdym wieku do udziału w lekcjach muzealnych. Lekcje muzealne to fantastyczna alternatywa tradycyjnego zwiedzania, przystosowana merytorycznie i metodycznie do poziomu i potrzeb grup szkolnych.

Zachęcamy do łączenia lekcji muzealnych z niezwykle atrakcyjnymi warsztatami historycznymi i lekcjami przyrodniczymi. Szeroka i dobrze przemyślana oferta edukacyjna Muzeum Pałacu w Wilanowie pozwala zaplanować ciekawy i urozmaicony dzień w letniej rezydencji króla Jana III.

Lekcje muzealne w Wilanowie to sztuka, historia, kultura, natura i tradycja. Zaplanuj wizytę w Wilanowie zgodnie z własnymi preferencjami!

• LEKCJE HISTORYCZNE

Zajęcia prowadzimy na wybranych częściach ekspozycji stałej w pałacu – zależnie od tematu lekcji. Lekcje muzealne są świetną i rekomendowaną alternatywą dla zwiedzania dla grup szkolnych w każdym wieku, podczas których poznajemy pałac pod wybranym kątem.

Więcej o lekcjach historycznych

• WARSZTATY HISTORYCZNE

Służą pogłębieniu wiedzy w zakresie wybranego tematu. Odbywają się one w sposób stacjonarny (w wybranej sali lub w sezonie w namiocie edukacyjnym rozstawionym w parku lub w sali edukacyjnej w Wozowni). Zależnie od tematu wykorzystują też część ekspozycji muzealnej.

Warsztaty prowadzone są także na wybranych wystawach czasowych.

Więcej o warsztatach historycznych

• LEKCJE PRZYRODNICZE

W ramach lekcji przyrodniczych uczestnicy poznają tajemnice zwierząt i roślin parkowych, jak również mają okazję wykonać proste eksperymenty. Zajęcia odbywają się zarówno w plenerze, jak i w sali edukacyjnej.

Więcej o lekcjach przyrodniczych

• WARSZTATY PRZYRODNICZE

Pozwalają przyjrzeć się bliżej wybranym mieszkańcom wilanowskich ogrodów. Łączą wiedzę z zabawą i przygodą.

Więcej o warsztatach przyrodniczych

• WARSZTATY REKONSTRUKCYJNE

Dzięki rekonstrukcji odtwarzamy rozmaite aspekty życia w dawnej Polsce – sięgamy do kaligrafii, drukarstwa, a także staropolskiej kuchni.

Więcej o warsztatach rekonstrukcyjnych

***

• AKTYWNOŚCI DLA DOROSŁYCH

Na spacery tematyczne i warsztaty zapraszamy także dorosłych zainteresowanych poszerzeniem wiedzy o pałacu i ogrodach w dynamicznej, interaktywnej formie.

Więcej o aktywnościach dla dorosłych


W artykule Jak zaplanować wizytę można znaleźć wiele informacji o tym, jak przygotować się do zajęć, czym kierować się przy wyborze tematu lekcji, jak zamówić lekcję. Można tam też zapoznać się z wykorzystywanymi w czasie lekcji materiałami oraz pobrać scenariusze lekcji do realizacji w szkole.

Uczniów i nauczycieli zachęcamy także do korzystania z materiałów e-learningowych: multimedialnych podręczników online oraz filmów i multimediów, które stanowią znakomite wprowadzenie do wizyty w pałacu, jak również jej podsumowanie.

Zajęcia, które znajdują się w ofercie edukacyjnej Muzeum Pałacu w Wilanowie, są dostosowane do odbioru przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnością słuchu.

Wszystkie zajęcia, które odbywają się na parterze pałacu oraz w ogrodach, są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.


Poniżej można pobrać folder z pełną ofertą edukacyjną. Zachęcamy do zapoznania się!


INFORMACJE PRAKTYCZNE O SPOTKANIACH DLA GRUP


Bilety:

t: 798 290 977 (pon.–pt., godz. 9–16)

m: bilety@muzeum-wilanow.pl


______________________________________________________________________