© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Multimedialnie o historii i sztuce

Wierzymy, że wilanowskie Wirtualne Muzeum pomoże nauczycielom i uczniom w pracy indywidualnej, zespołowej i metodą projektową. Nasze multimedia mogą też sprawić przyjemność wszystkim tym, którzy interesują się historią i kulturą staropolską.

Czym wyróżnia się wilanowskie Wirtualne Muzeum?

  • To wiarygodne źródło wiedzy, obejmujące filmy dokumentalne, multimedia oraz podręczniki online (e-learning),
  • Przekazuje wiedzę o historii i kulturze polskiej w szerokim europejskim kontekście, ale w oparciu o zabytki dziedzictwa, które można zobaczyć w naszym kraju.

Uczymy nie tylko tekstem, ale również obrazem. Zachęcamy użytkownika do interakcji, stawiamy przed nim wyzwania. Muzeum oferuje nauczycielom i uczniom 30 kursów e-learningowych i liczne multimedia. Miłośnicy sztuki mogą oglądać na wortalu filmy dokumentalne (w wersji polskiej i angielskiej) o mieszkańcach rezydencji wilanowskiej, poznawać ich pasje i role, jakie odegrali w historii Polski i Europy, a także zgromadzone przez nich wspaniałe dzieła sztuki, dostępne na wyciagnięcie ręki – w pałacu wilanowskim. Projekt – a wraz z nim ogólnodostępna baza wiedzy i ikonografii – są sukcesywnie rozwijane.


Baner POIS