© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Multimedialnie o historii i sztuce

Wierzymy, że wilanowskie wirtualne muzeum pomoże nauczycielom i uczniom w pracy indywidualnej, zespołowej i metodą projektową. Nasze filmy i multimedia mogą też sprawić przyjemność wszystkim tym, którzy interesują się historią i kulturą staropolską.

Czym wyróżnia się wilanowskie wirtualne muzeum?

  • To wiarygodne źródło wiedzy, obejmujące filmy, multimedia oraz Pasaż wiedzy - zbiór ponad 3600 artykułów popularnonaukowych napisanych przez badaczy historii i kultury staropolskiej,
  • Przekazuje wiedzę o historii i kulturze polskiej w szerokim europejskim kontekście, ale w oparciu o zabytki dziedzictwa, które można zobaczyć w naszym kraju.

Uczymy nie tylko tekstem, ale również obrazem. Miłośnicy sztuki mogą oglądać na wortalu filmy dokumentalne (w wersji polskiej i angielskiej oraz PJM) o mieszkańcach rezydencji wilanowskiej, poznawać ich pasje i role, jakie odegrali w historii Polski i Europy, a także zgromadzone przez nich wspaniałe dzieła sztuki, dostępne na wyciagnięcie ręki – w pałacu wilanowskim. Ogólnodostępna baza wiedzy i ikonografii jest sukcesywnie rozwijana, warto zatem do nas wracać!


Baner POIS