© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   10.03.2022

Muzea jutra | „Zarządzanie zespołem a kwestia komunikacji” | zapis debaty

22 marca 2022 r. odbyło się spotkanie ekspertów, realizowane w ramach projektu „Muzea jutra”, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Muzealników Polskich. Debata „Zarządzanie zespołem a kwestia komunikacji”, współorganizowana przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, była już czwartą w cyklu pięciu paneli poświęconych aktualnym wyzwaniom stojącym przed instytucjami kultury. Wydarzenie w formule online było udostępnione na portalu Facebook.

Debata „Zarządzanie zespołem a kwestia komunikacji”

Podczas debaty „Zarządzanie zespołem a kwestia komunikacji” poruszone zostały zagadnienia dominujących w muzeach stylów zarządczych oraz oddziaływania sposobu i jakości komunikacji na naszą pracę. Poruszaliśmy kwestię pracy w trybie zdalnym, jej jakości i wpływu na relację w zespołach. Dyskusja obejmowała również narzędzia komunikacyjne – ich potencjał i ograniczenia.

W spotkaniu prowadzonym przez Dorotę Warakomską udział wzięli:

  • dr Antoni Bartosz – dyrektor Muzeum Etnograficznego w Krakowie,
  • Paweł Jaskanis – dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,
  • Monika Klonowska – psycholożka i trenerka,
  • Alicja Knast – dyrektorka Muzeum Narodowego w Pradze,
  • Katarzyna Liwak-Rybak – kierowniczka Działu Edukacji w Muzeum Warszawy.

Wydarzenie w formie online można było śledzić na portalu Facebook na profilach Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu spotkania:

Projekt „Muzea jutra” 

Projekt „Muzea jutra” to przedsięwzięcie czerpiące z doświadczeń i rozwijające oddolną inicjatywę pn. „Muzealnicy rozmawiają”, która wynikła z potrzeby wymiany informacji i doświadczeń związanych ze zmienną sytuacją pandemiczną w marcu 2020 roku i koniecznością odnalezienia się w niej instytucji muzealnych.

Punktem wyjściowym spotkań jest próba zastanowienia się i debaty nad tym, jak będzie wyglądała rzeczywistość postpandemiczna. Jaka będzie kondycja człowieka i społeczności i czy wpłynie to na priorytety, oczekiwania i potrzeby publiczności muzealnej? Jaką postawę wobec istotnych zmian i wydarzeń społecznych powinny przejawiać muzea? I w końcu najistotniejsze pytanie – czy muzea będą w stanie odnaleźć się w nowych realiach?

Organizatorzy: Stowarzyszenie Muzealników Polskich i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie