© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   09.11.2022

Od EZD do BPM. Współczesne trendy zarządzania procesami instytucji kultury | konferencja | 8 grudnia

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, wraz z partnerami przedsięwzięcia, firmami Tecna oraz Orange, zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji pt. "Od EZD do BPM. Współczesne trendy zarządzania procesami instytucji kultury".  

W warunkach przyspieszających zmian cywilizacyjnych i postępu technologicznego działalność muzeów można usprawniać praktycznie w każdym wymiarze zarządzania i komunikacji społecznej. Istotne jest, by wdrażać innowacyjne standardy zarządzania nie tylko dokumentacją i zasobami wiedzy, ale także złożonymi procesami organizacji.

Podczas konferencji eksperci wprowadzą pracowników muzeów w teoretyczny kontekst zagadnienia, a następnie zaprezentują przegląd dobrych praktyk i narzędzi, w tym kompleksowe oprogramowanie do modelowania i optymalizacji procesów. Punktem wyjścia do dyskusji będą doświadczenia muzeum wilanowskiego – które od ponad dekady skutecznie wykorzystuje tego rodzaju systemy do zarządzania projektami i dokumentacją. Podczas spotkania chcemy skonfrontować doświadczenia różnych instytucji, a także podzielić się najlepszymi praktykami z dotychczasowych wdrożeń.

Do udziału w konferencji zapraszamy: osoby zarządzające instytucjami w sferze kultury i poszukujące najlepszych rozwiązań w zakresie planowania, zarządzania i rozwoju organizacji, kierowników działów IT, kierowników działów rozwoju.


Kiedy: 8 grudnia 2022 r., godzina 9.30-18.00

Gdzie: Sala Biała Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wydarzenie będzie transmitowane na stronie muzeum na Facebooku: LINK 

Pobierz program konferencji:


Udział w konferencji jest bezpłatny.  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rejestrację. Zgłoszenie należy przesłać na adres: konferencja@muzeum-wilanow.pl do dnia 25 listopada 2022 r. W wiadomości prosimy o informację, jaką instytucję Państwo reprezentują.


Organizatorzy: