© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   17.01.2020

Współpraca Muzeum z Biurem Przedstawicielskim Tajpej

Z radością informujemy, że w ramach współpracy pomiędzy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie a Biurem Przedstawicielskim Tajpej, Muzeum po raz kolejny otrzymało sprzęt komputerowy niezbędny do codziennej pracy, a także realizowania przedsięwzięć z zakresu popularyzacji dziedzictwa kulturowego.

Uroczyste przekazanie sprzętu z udziałem Ambasadora Tajwanu w Polsce, Panem Weberem V.B. Shih odbyło się w czwartek 23 stycznia 2020r. o godz. 16.00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Owocna współpraca kulturalna i technologiczna między Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Biurem Przedstawicielskim Tajpej trwa już przeszło 10 lat. Dzięki nawiązanemu partnerstwu możliwe było zrealizowanie szeregu wspólnych przedsięwzięć – na szczególną uwagę zasługują przygotowane przewodniki w formie interaktywnych i multimedialnych aplikacji oraz wystawa „Piękno malarstwa tuszem” z Narodowego Muzeum Pałacowego na Tajwanie, prezentowana w 2015 r. w wilanowskim pałacu. Planowane się kolejne działania w ramach wielokulturowej współpracy pomiędzy instytucjami.