© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   29.01.2021

Pałac otwarty – zapraszamy w czwartki, soboty i niedziele

Drodzy Goście,
pałac wilanowski jest ponownie otwarty dla zwiedzających. Zapraszamy serdecznie do zwiedzania: Sali Białej, Apartamentów Marszałkowej Lubomirskiej, Pokoi Chińskich i Myśliwskich oraz Galerii Magazynowej w soboty i niedziele w godz. 10.00–16.00 oraz w czwartki w godz. 11.00–15.00. W czwartki wstęp jest bezpłatny.
Na trasie zwiedzania znajduje się kilka wyjątkowych atrakcji. Apartamenty Marszałkowej Lubomirskiej otwieramy po dłuższej przerwie, w Pokojach Chińskich i Myśliwskich prezentujemy nową ekspozycję z unikatowym stołem nanban, a w Galerii Magazynowej obraz Salvador Mundi, pochodzący z kręgu Leonarda da Vinci.

Kilka najważniejszych wiadomości:

 • Ceny biletów: 15 zł – bilet normalny, 10 zł – bilet ulgowy, 1 zł – dla dzieci z krajów Unii Europejskich w wieku 7–16 lat, zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (ceny z KDR:  11 zł – bilet normalny, 7,50 zł – bilet ulgowy)
 • W cenie biletu wstęp do parku! Bilety można nabyć w kasie, biletomatach oraz online. Zachęcamy szczególnie do tej ostatniej formy zakupu – jest najbezpieczniejsza: http://bilety.wilanow-palac.pl/.
 • W pałacu obowiązkowe są: zasłanianie ust i nosa, utrzymywanie 2-metrowego dystansu od innych oraz dezynfekcja rąk przed wejściem na ekspozycję.
 • Zachęcamy do zwiedzania pałacu wilanowskiego z nowym bezpłatnym przewodnikiem „Wilanów Guide”. Wystarczy tylko telefon lub inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.
 • Jeśli nie lubisz tłoku i chcesz zwiedzić pałac w innym terminie – zapraszamy na aktywności edukacyjne. Oferta jest skierowana do rodzin i niewielkich grup zwiedzających (maksymalnie 4 osoby).
 • Ostatnie wejście: na godzinę przed zamknięciem pałacu.
 • Liczba biletów na daną godzinę jest ograniczona – ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających i zabytków, jak również wymogi sanitarne. Gwarancją wejścia do pałacu o konkretnej godzinie jest więc zakup biletu on-line. Przy zakupie biletów na miejscu może się okazać, że na daną godzinę ich limit został już wyczerpany.
 • Z powodu prowadzonych obecnie zaplanowanych prac konserwatorskich i remontowych trasa 1 w pałacu jest niedostępna dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia. Otwarcie trasy 1 planowane jest pod koniec kwietnia.
 • Księgarnia stacjonarna w pałacu jest ponownie otwarta i działa zgodnie z godzinami otwarcia pałacu. Punkt sprzedaży wrócił do dawnego miejsca tj. do przyziemia pałacu. Wstęp do księgarni jest możliwy jedynie na podstawie ważnego biletu do pałacu. Zapraszamy również do sklepu online, w którym zamówienia można składać całą dobę: sklep.wilanow-palac.pl.
 • I najważniejsze – prosimy o spokojne zwiedzanie i dbanie o wspólne bezpieczeństwo.
 • Pamiętajcie również, że kontemplacja sztuki i piękna po prostu mają dobry wpływ na samopoczucie!

Jeśli chcecie dowiedzieć się (albo tylko przypomnieć sobie), co czeka na Was w pałacu wilanowskim – zerknijcie tutaj, przygotowaliśmy krótkie opisy wszystkich wnętrz, które zobaczycie: Opisy wnętrz pałacu wilanowskiego.

Park wilanowski jest otwarty codziennie - godziny otwarcia pałacu i parku.