© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   19.04.2020

Park otwarty – zapraszamy!

Szanowni Państwo,

Park otaczający pałac wilanowski jest otwarty dla publiczności, zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30–18.00 (ostatnie wejście o 17.00), a w soboty i niedziele w godzinach 9.30–21.00 (ostatnie wejście o 20.00).

Od 18 maja zapraszamy również na kameralne spacery parkowe dla grup. Więcej można dowiedzieć się tutaj.

Przypominamy Państwu o obowiązku przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, koniecznym zachowywaniu co najmniej 2 m dystansu, zakrywaniu nosa i ust. Pamiętajmy, że w czasie pandemii wszyscy musimy być bardzo uważni, dbać o bezpieczeństwo i zdrowie – swoje i innych osób. Historyczne ogrody i park są przedłużeniem salonów pałacu, a to nakłada na nas szczególne zobowiązanie przestrzegania dobrych obyczajów.

Liczba osób obecnych w parku będzie limitowana na podstawie zaleceń inspektoratu sanitarnego. W parku, podobnie jak w innych miejscach publicznych, oczekujemy od gości spokoju i zrozumienia dla ograniczeń, które wynikają z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa zarówno odwiedzającym, jak i pracownikom muzeum. Prosimy o stosowanie się do zaleceń straży pałacowej i personelu obsługi, który monitoruje cały teren w otoczeniu pałacu.

Ceny biletów znajdują się TUTAJ. Zachęcamy do kupowania biletów wstępu online:  http://bilety.wilanow-palac.pl/ Bilety można kupić także w automacie biletowym umieszczonym niedaleko kasy na przedpolu pałacu. 

Naszym sąsiadom, mieszkańcom pobliskich dzielnic, którzy często odwiedzają historyczną rezydencję królewską, przypominamy o możliwości nabycia w kasie muzeum karnetu kwartalnego w korzystnej cenie (60 zł – cena regularna, 35 zł – karnet ulgowy).

Strefa biletowana zaczyna się na dziedzińcu pałacu. Przedpole i park Morysiński są także dostępne – nie obowiązują tam bilety wstępu. Pałac jest zamknięty do odwołania.

Spacerowanie uatrakcyjnią przewodniki po ogrodach i rezerwacie Morysin, prezentujące tematyczne ścieżki zwiedzania. Można je bezpłatnie pobrać w formacie PDF TUTAJ. Zachęcamy do lektury i nowego spojrzenia na wilanowską przyrodę!

Dodatkowo polecamy miniprzewodnik kulinarno-ogrodowy „Smaki królewskich ogrodów”, napisany przez naszych gości biorących udział w projekcie „Goście gościom”, inspirujący do poszukiwania nowych smaków na bazie dawnych tradycji.

Informujemy także, że w Oficynie Kuchennej przy dziedzińcu uruchomiona została tymczasowa księgarnia. Więcej o niej TUTAJ.

Życzymy Państwu dobrego zdrowia!